PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieci hipermarketów modyfikują strategie rozwoju w Polsce

Autor: onet.pl 31 sierpnia 2013 21:48

Sieci hipermarketów modyfikują strategie rozwoju w Polsce

W czerwcu 2013 r. w kraju działało ponad 260 hipermarketów i kilka tysięcy mniejszych formatów spożywczych - supermarketów i dyskontów.

Jak pisze w komentarzu dla onet.pl Katarzyna Michnikowska, starszy analityk w Dziale Doradztwa Cushman & Wakefield „obecnie bliski nasycenia jest sektor hipermarketów - ekspansja sieci spożywczych została ograniczona, następują procesy konsolidacji, między innymi przejęcie przez Auchan sieci hipermarketów Real. Sektor supermarketów rozwija się w sposób zrównoważony, a dynamiczna ekspansja trwa nadal w sektorze dyskontów spożywczych. Sieci hipermarketów modyfikują swoje strategie rozwoju w Polsce, podążając w kierunku zmniejszania powierzchni sklepów na rzecz ich większego zagęszczenia. Sieci dyskontowe podnoszą standard sklepów i starają się znaleźć nowe obszary ekspansji - centra handlowe oraz śródmieścia miast."
„Głównymi graczami na rynku pozostają Auchan, Tesco, Piotr i Paweł, Biedronka, Lidl, Kaufland i Intermarche. W pierwszej połowie roku nowe sklepy otworzyły między innymi: Tesco (Europa Centralna w Gliwicach, Galeria Veneda w Łomży, Galeria Solna w Inowrocławiu), MarcPol (Galeria Zabrze i Galeria Podkowa) i Lidl (Pasaż MM w Poznaniu) - wylicza Katarzyna Michnikowska."
„Sieć delikatesów Alma skorzystała w tym roku na pojawieniu się atrakcyjnej powierzchni na rynku wtórnym i otworzyła swoje sklepy w Domach Mody Klif w Warszawie i Gdyni, a kolejny sklep Almy zaczął funkcjonować w lipcu w CH Alfa w Olsztynie. Piotr i Paweł przejął natomiast wolny lokal w Alfie Białystok."
„Do największych budowanych obecnie sklepów spożywczych, których ukończenie planowane jest w latach 2013-2014, należą: Auchan w Atrium Felicity w Lublinie i w Galerii Bronowice w Krakowie oraz Tesco w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Biedronka planuje w 2013 r. poszerzyć sieć o 290 sklepów; w pierwszej połowie roku otwarte zostały lokale zarówno w małych miejscowościach (Kobylin, Zagórów, Nidzica), miejscowościach turystycznych (Zakopane), jak i w centrach miast (Zielona Góra). Rozwija się także sieć Intermarche, która podpisała umowę najmu w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim."

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane