PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieci Kaufland i Empik ruszają ze wspólnym projektem

Autor: portalspozywczy.pl 7 września 2010 08:54

Sieci Kaufland i Empik ruszają ze wspólnym projektem

We wrześniu u zbiegu ulic Naczelnikowskiej i Księcia Ziemowita na warszawskiej Pradze Północ ruszy centrum handlowe sieci Kaufland. Będzie to wyjątkowy obiekt ponieważ głównym jego najemcą oprócz hipermarketu niemieckiego operatora będzie sieć salonów multimedialnych Empik. To pierwszy, wspólny tego typu projekt w kraju.

Budynek u zbiegu ulic Naczelnikowskiej i Księcia Ziemowita jest już gotowy. - Projekt Warszawa Empik-Kaufland jest naszym pierwszym wspólnym przedsięwzięciem - zdradza Stefan Juszczak, dyrektor Real Estate Empik.

Według Stefana Juszczaka Empik zdecydował się na wejście w kooperację z Kauflandem m.in. ze względu na fakt, że w ostatnich latach niemiecka sieć bardzo poprawiła swój wizerunek, zatowarowanie i ofertę. - Kaufland jest obecnie bardzo ważnym operator spożywczy na rynku polskim. Sklepy sieci przyciągają klienta, który jest zainteresowany także ofertą Empik-u. Krótko mówiąc - jest nam po drodze - tłumaczy dyrektor Real Estate Empik.

- Jeżeli ktoś przychodzi do nas oferując atrakcyjną lokalizację, zawsze taką propozycję rozważymy - dodaje Marek Fijał, Partnership and Cafe Development Manager w sieci Empik.

Przedstawiciele Empik-u nie wykluczają kolejnych wspólnych projektów, nie chcą jednak zdradzić gdzie mogą zostać zrealizowane. - Będziemy obserwować nasz salon, który otworzymy w warszawskim Kauflandzie i jeżeli okaże się, że nasze oczekiwania zostaną spełnione to na pewno w przyszłości będziemy nadal współpracować - mówi Stefan Juszczak, dyrektor Real Estate Empik.

Kaufland, który na koniec 2009 r. zarządzał w Polsce ok. 130 hiper- i supermarketami od pewnego czasu modyfikuje swoją strategię rozwoju. Wcześniej władze sieci kładły nacisk na rozwój w miastach średnich i małych, teraz sklepy sieci coraz częściej powstają w największych aglomeracjach tj.: Wrocław czy Warszawa. W przypadku stolicy kilka miesięcy temu niemiecki operator otworzył sklep u zbiegu ulic Modlińskiej i Mehoffera na Tarchominie, a kolejny ma powstać przy ul. Naczelnikowskiej i Birżańskiej na Targówku.

Nowy element w strategii rozwoju niemieckiego dyskontera, atrakcyjne lokalizacje, a także poprawa wizerunki spowodowały, że jest on coraz bardziej atrakcyjnym partnerem dla potencjalnych najemców. Za niewątpliwy sukces Kauflandu można uznać jednak pozyskanie do współpracy sieci Empik, tak pożądanej przez wielu operatorów centrów handlowych. Dzięki temu "dyskontowy" hipermarket ma dużą szansę pozyskać klientów z grubszym portfelem, którzy odwiedzają salony multimedialne, a tym samym prowadzić dalszą zmianę wizerunku. Jednocześnie Empik otwierając salon w dobrej lokalizacji będzie mógł osiągnąć satysfakcjonujące obroty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane