Sieci myją wózki sklepowe raz w miesiącu

Autor: Metro 28 maja 2010 11:21

Amerykańscy naukowcy na wózkach sklepowych znaleźli więcej bakterii, śladów śliny, krwi i kału niż w windach, na publicznych aparatach telefonicznych czy nawet w miejskich toaletach. Podobnymi badaniami polscy naukowcy się nie zajęli, a przepisy, które odnoszą się do czystości wózków, nie określają częstotliwości ani sposobu ich dezynfekcji - czytamy w Metrze.

- Wózki mają być po prostu czyste. W jaki sposób sklep to zrobi, zależy od kierownictwa. Nasza ustawa o zabezpieczeniu żywności i żywienia powołuje się na zasadę higieny, do której przestrzegania zobowiązani są przedsiębiorcy i dystrybutorzy żywności. Rozporządzenie unijne z 2004 roku w sprawie higieny środków spożywczych mówi o tym, że sprzęt i instalacje, które mają kontakt z żywnością, powinny być czyszczone i dezynfekowane - mówi dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Andrzej Maria Faliński.

Dziennikarze Metra zapytali czterech dużych sieci czy i jak często myją wózki sklepowe i czy mają związane z tym jakieś procedury. Odpowiedziały Tesco i Auchan. Wózki myte są raz w miesiącu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748653

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane