PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieci powinny starać się wyróżniać markę własną w innowacyjny sposób

www.portalspozywczy.pl 22 lipca 2012 18:55

- Innowacyjność może wystąpić w obszarze marki własnej, o ile nie będziemy jej rozumieć w potocznym sensie jako działania wymagającego dużych nakładów finansowych. Marka własna - w przeciwieństwie do produktów markowych - nie dysponuje budżetem, który może sfinansować innowacyjność w zakresie produktu czy opakowania. Korzysta w tym zakresie z tego, co rynek już opracował. Te możliwości rekomenduje wybrany dostawca produktu - tłumaczy Magdalena Pyszczek, doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

I dodaje: - Rosnąca popularność marki własnej wśród konsumentów powoduje, że proponowanie jedynie konkurencyjnej ceny albo imitowanie rozwiązań zastosowanych w brandowych produktach może już wkrótce nie wystarczyć do utrzymania tego zwyżkowego trendu i skutecznej walki na półce o kupującego. Rozwój rynku w Polsce to bowiem ewolucja konsumenckiej świadomości. Sprostanie temu wyzwaniu prowadzi do zmiany strategii na proinnowacyjną. Wcześniej czy później tak się musi stać.

Zdaniem Magdaleny Pyszczek nieuchronność tego procesu dostrzegają jego uczestnicy, zarówno po stronie sieci jak i producentów. - Rodzi się pytanie, na czym może polegać innowacyjność bez ponoszenia dużych kosztów? Od strony dostawcy marka własna jest doskonałym polem do wdrażania innowacji, bo z zasady opiera się na krótkich seriach produktów, w których można zorganizować partię testową. Od strony sieci detalicznej innowacyjności można szukać w inteligentnych sposobach wyróżnienia produktów. Pozbawione zaplecza badawczego powinny zwrócić się w stronę ośrodków naukowych działających na uczelniach, które chętnie wniosą swoją wiedzę do tego rodzaju przedsięwzięcia - doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane