Sieci rozpoczęły wyścig na innowacje

Autor: next.gazeta.pl. 23 grudnia 2016 19:47

Znamy już kasy samoobsługowe i e-supermarkety. Teraz wchodzą w życie kolejne sposoby na ominięcie kolejki albo przynajmniej zaprzyjaźnienie się z nią. Ciekawe pomysły mają Lidl i Biedronka, ale prawdziwą innowacją w handlu może być pomysł Amazona i polska aplikacja - czytamy na next.gazeta.pl.


Kasy samoobsługowe testowane są w polskich sklepach już od kilku lat. Ciągle testowane są nowe pomysły, które mają zaoszczędzić lub chociaż uprzyjemnić czas klientów. Biedronka wprowadziła właśnie w jednym ze swoich warszawskich sklepów muzykę, system głosowy oraz ekrany, na których wyświetlane są bieżące promocje i oferta produktowa.

Dźwięk i ekrany są nowością tylko dla Biedronki. Lidl, Amazon i polska firma, która stworzyła aplikację SeaYou wprowadzają za to pewne pomysły jako pierwsi na świecie.

Lidl Express (nowy format małych sklepów niemieckiej sieci) chce wykorzystać w stacjonarnych sklepach zalety zakupów w sieci. Pierwszy Lidl Express powstał w berlińskiej dzielnicy Schöneberg. Priorytetem jest tam szybkość obsługi. Co więcej, sklep przygotował wydzieloną strefę, z której można szybko odebrać zakupy zamówione przez internet. Jeśli format odniesie sukces, sieć rozszerzy działalność na inne rynki, możliwe, że również na Polskę.

Amazon Go - nowy projekt Amazona - pozwala zaś na zabieranie towarów z półek i wyjście ze sklepu bez płacenia w kasie. Przed wejściem należy zeskanować swój telefon, na którym musi być zainstalowana specjalna aplikacja. Podczas zakupów liczne kamery rejestrują każdy nasz ruch i na bieżąco liczą należność. Po wyjściu, rachunek można opłacić na koncie w sklepie internetowym Amazona. Na razie sklep jest w fazie testów. 

Fazę testów ma natomiast za sobą aplikacja SeaYou stworzona przez warszawską firmę Spark Software. Pozwala ona zeskanować telefonem kupowane produkty i włożyć je od razu do swojej torby. Przy wyjściu należy tylko zeskanować QR kod i iść do domu. 

Więcej na next.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane