PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sieci rozpoczynają ostry bój o klienta

Autor: Rzeczpospolita 12 października 2012 09:05

Obniżki na cały asortyment lub wybrane kategorie - tak sieci walczą ze spowolnieniem i spadkiem obrotów. To dopiero początek ostrego boju o klientów - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Pierwszy karty odkrył Lidl, który już we wrześniu zaskoczył konkurencję nową akcją promocyjną. A to dopiero początek, ponieważ zbliża się sezon świąteczny, kiedy - choć klienci kupują więcej, to częściej szukają niższych cen. Firmy będą zmuszone do ich obniżenia.

Spowolnienie w branży handlowej jest już faktem i od kilku miesięcy firmy zmagają się nie tyle ze spadkiem liczby klientów, ile obniżaniem średniej kwoty wydawanej na zakupy. - Jest to okresowo nawet kilkanaście procent. Z marży zejść już się nie daje, a dostawcy też czują się znacznie pewniej i nie zgadzają się na następne obniżki - przyznaje na łamach "Rz" jedna z sieci handlowych.

Relacje sieci handlowych z producentami zmieniają się już od jakiegoś czasu. Widać istną lawinę pozwów sądowych o zwrot pobieranych przez trzy lata wstecz wszelkiego typu opłat tzw. półkowych. Chodzi o dodatkowe środki za akcje reklamowe, umieszczanie produktów w gazetkach promocyjnych czy w lepszym miejscu na półce. Dostawcy wolą zrezygnować ze współpracy i otrzymać zwrot pieniędzy, co dodatkowo pogarsza i tak kiepską sytuację sieci. Ich średnia rentowność jest poniżej 2 proc., a ten rok przyniesie obniżenie tego wyniku - czytamy w "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2012-10-12 17:17:29

  Po co płacić za półkowe! Nie płaćcie. Klient jak ma znaleźć to znajdzie towar. To sklepowi powinno zależeć na tym ,aby klient łatwo odszukał towar i go sprzedał.

  Jeśli ciągle zmienia miejsce jakiś produkt po prostu rezygnuję z zakupu i idę gdzie indziej. To nie jest prawdą, że szukając nowego miejsca gdzie położono produkt kupuję dzięki temu jeszcze inne produkty. Coraz więcej klientów przychodzi z listą zakupów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,99

 • Śr

  6,92

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane