PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieci zrzeszone w POHiD pozwą banki o zwrot interchange?

Autor: cashless.pl 23 lutego 2016 10:39

Na rynku aż huczy, że kilka sieci handlowych zamierza pozwać banki o zwrot ich zdaniem nienależnie pobranej prowizji interchange. To opłata, jaką właściciele sklepów odprowadzają do banków z tytułu płatności przyjętych kartami - pisze portal cashless.pl

Podstawą do tego żądania ma być wyrok Sądu Apelacyjnego z października ubiegłego roku. SA oddalił w nim apelację banków i przyznał rację Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, które twierdziły, że sposób naliczania prowizji interchange na naszym rynku był niezgodny z polskim prawem. Chodziło o to, że stawki tej prowizji były ustalane na podstawie niedozwolonego porozumienia 20 banków, co ograniczało konkurencję.

Banki zapłaciły już za to 160 mln zł kary, ale to nie musi być koniec ich kłopotów z tym związanych. Z informacji portalu cashless wynika, że kilka sieci handlowych zrzeszonych w POHiD zamierza domagać się zwrotu interchange. Wśród firm, które chcą to zrobić, mają być m.in. sklepy Ikea oraz E.Leclerc.

Więcej na cashless.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane