Sieciowcy idą na wojnę z Kauflandem

Autor: Dziennik Zachodni 7 maja 2010 10:04

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Sieci Handlowych Sieciowcy powstało, by walczyć z nadzorcami w polskich marketach, którzy dla awansu i pieniędzy są gotowi na każde świństwo - czytamy w Dzienniku Zachodnim.

Pierwszym celem Sieciowców jest Kaufland Polska, któremu zarzucają mobbing, łamanie praw pracowniczych, zmuszanie do fałszowania dokumentów czasu pracy i narzucanie wyśrubowanych norm.

Pierwszy raz o łamaniu prawa w Kauflandzie było głośno pięć lat temu. Przez firmę przeszła fala kontroli, posypały się kary i procesy karne. Miało być lepiej. I inspektorzy pracy twierdzą, że jest. Uchybienia są, ale już nie na taką skalę. Tyle że według byłych i obecnych pracowników firmy ze stowarzyszenia Sieciowcy łamanie prawa w firmie jest po prostu sprytnie ukrywane.

W okresie styczeń-kwiecień 2010 r. inspektorzy pracy przeprowadzili 27 kontroli w placówkach handlowych sieci Kaufland - czytamy w oficjalnym piśmie Departamentu Prawnego PIP. - W ich wyniku wydali 70 decyzji oraz skierowali do pracodawców 49 wniosków w wystąpieniach, z czego 21 dotyczyło zagadnień bezpieczeństwa i higieny pracy. Decyzje najczęściej dotyczyły magazynowania i składowania towarów (16 decyzji), stanu obiektów i pomieszczeń pracy (9) oraz transportu wewnątrzzakładowego (8). Natomiast spośród wniosków obejmujących problematykę prawnej ochrony pracy, wprawdzie najwięcej dotyczyło czasu pracy (12), ale odnosiły się one jedynie do 17 pracowników. Podczas kontroli inspektorzy pracy udzielili 120 porad prawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,73

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane