PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieciowe kawiarnie zapowiadają ekspansję na polskim rynku

www.portalspozywczy.pl 12 lutego 2016 11:30

Sieciowe kawiarnie zapowiadają ekspansję na polskim rynku Rynek markowych kawiarni jest wart około 500 mln zł i dynamicznie się rozwija

Costa Coffee, Starbucks, Green Caffe Nero, So!Coffee – liderzy rynku kawiarnianego w Polsce ufają prognozom wzrostu tego sektora w najbliższych latach i zapowiadają ekspansję oraz otwarcia nowych lokali w 2016 r.

Jak potwierdzają dane sieci Costa Coffee, rynek markowych kawiarni jest wart około 500 mln zł i dynamicznie się rozwija. W najbliższych latach będzie niezmiennie rósł w tempie ok. 6-7 proc. rocznie. - To znakomita szansa na zintensyfikowaną ekspansję, którą planujemy wykorzystać – przyznaje Andrzej Jackiewicz, dyrektor zarządzający Costy, lidera rynku kawiarnianego w Polsce.

Jak zapewnia dyrektor zarządzający Costa Coffee Polska, do końca bieżącego roku finansowego (kończącego się w lutym 2016 r.) w Polsce działać będzie już ok. 115 kawiarni i ok. 210 maszyn vendingowych. W kolejnych latach dynamika rozwoju ma wzrosnąć, czego efektem będzie kilkanaście otwarć kawiarni rocznie.

- W perspektywie 5-6 lat spodziewamy się około dwukrotnego wzrostu naszej sieci kawiarni i około trzykrotnego wzrostu sieci kawomatów, dzięki czemu będziemy docierać do miłośników marki Costa w ponad 800 lokalizacjach w całej Polsce. Chcemy nie tylko utrzymać pozycję lidera, ale przede wszystkim dalej napędzać rozwój rynku - potwierdza Andrzej Jackiewicz.

Rozwój zapowiada także Starbucks, zarządzany w Polsce przez gastronomicznego giganta – spółkę AmRest, która prowadzi około 40 lokali.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    0,89

  • Min

    0,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane