Sierakowice broniły się przed Biedronką, a Siechnice proszą o Lidla

Autor: www.dlahandlu.pl 13 stycznia 2017 11:41

Sierakowice broniły się przed Biedronką, a Siechnice proszą o Lidla fot. materiały sieci Lidl

Urząd Miejski w Siechnicach wraz z grupą mieszkańców organizują zbiórkę podpisów pod petycją, która ma się przyczynić do pozytywnej decyzji zarządu firmy Lidl dotyczącej lokalizacji sklepu w mieście. Akcja nosi hasło "Siechnice chcą Lidla".

Podczas, gdy władze Sierakowic starały się wszelkimi sposobami odpierać zakusy dużych sieci handlowych, Siechnice działają wprost odwrotnie.

Według informacji umieszczonej na stronie miasta, inicjatywa posiada pełne poparcie Burmistrza Siechnic Milana Ušáka.

W petycji czytamy: "My mieszkańcy Miasta i Gminy Siechnice (województwo dolnośląskie, powiat wrocławski) zwracamy się z apelem o utworzenie sklepu sieci Lidl sp. z o.o. sp. k. w mieście Siechnice. Gmina Siechnice będąc jednostką samorządu terytorialnego położoną bezpośrednio przy granicy z miastem Wrocław, w ciągu kilku ostatnich lat jest poddawana intensywnym ruchom migracyjnym związanym z osiedleniem się i koncentracją na jej terenie nowych mieszkańców. Największy rozwój związany z infrastrukturą i liczbą ludności jest widoczny na obszarze miasta Siechnice, na którym zostało wybudowanych kilkaset mieszkań, a budowa kilkuset następnych jest rozpoczęta.(...)  Zważywszy, iż liczba ludności Gminy Siechnice nadal rośnie istniejące sklepy nie są wystarczające dla zaspokojenia potrzeb wszystkich mieszkańców. Z uwagi na wysoki przyrost liczby mieszkańców, zgoda Państwa na podjęcie się tej inicjatywy umożliwiłaby, osobom zamieszkałym na terenie Gminy Siechnice możliwość dokonywania zakupów w wysokim standardzie reprezentowanym przez sklepy Lidl sp. z o.o. sp. k. W nawiązaniu do rozmów prowadzonych przez przedstawicieli Lidl sp. z o.o. sp. k. z firmą Citronex I Sp. z o.o., wyrażamy poparcie dla inicjatywy budowy sklepu Lidl w Siechnicach, przy drodze krajowej nr 94 Wrocław-Opole. Lokalizacja taka sprzyjać będzie korzystaniu z tego sklepu mieszkańcom okolicznych gmin, miast i powiatów. (...)".

Petycja jest adresowana do Maksymiliana Branieckiego, prezesa sieci Lidl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • dajcie im jeszcze du..y 2017-01-16 15:12:28

  Byliśmy zawsze głupim narodem i takim już pozostaniemy.AMEN.

 • von z Polski 2017-01-16 15:08:04

  Ludzie trzeba sprawdzić tego burmistrza ! Kto przy zdrowych zmysłach i otartych oczach chce najazdu Faszystów ? Zagarneli już prawie wszystko co możliwe mało wam ?? Problemów ?? Przecież my się nie bronimy tylko oddajemy im wszystko !! Obudzcie się !!!!!

 • świerszcz 2017-01-15 09:54:20

  Tak , mylisz się

  W gminie jest przykładowo 100tyś mieszkańców i 1 tyś kupców. Pytanie : burmistrz ma dbać o 1 tyś kupców ( żeby szedł im lepiej interes ) czy o interes 100tyś mieszkańców ( żeby mieli gdzie robić tańsze zakupy )

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  18,16

 • Min

  12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8511

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane