Sierpień 80 chce wesprzeć związkowców w Lidlu

Autor: dlahandlu.pl 19 grudnia 2013 09:25

Jeśli dojdzie do zwolnienia związkowców w sieci handlowej Lidl, to włączymy się we wspólne działania z "Solidarnością" przeciwko antyzwiązkowym szykanom - zapowiedział właśnie Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80". To reakcja na zapowiedź rozwiązania umów o pracę liderom NSZZ "Solidarność" przez szefostwo Lidla.

18.12 w kilku miastach Polski odbył się protest przeciwko coraz gorszym warunkom pracy oraz nieprzestrzeganiu praw pracowniczych i związkowych w Lidlu. Związkowcy płacili groszówkami, paraliżując funkcjonowanie sklepów. Po zakończeniu akcji, w mediach pojawiły się informacje, że władze tej sieci handlowej przygotowały wypowiedzenie umów o pracę szefowej zakładowej "S" Justynie Chrapowicz i jej zastępcy Arturowi Szuszkiewiczowi.
Pomoc i udział we wspólnych akcjach protestacyjnych zapowiedziały inne centrale związkowe i pracownicy innych sieci handlowych, jak Elżbieta Fornalczyk, przewodnicząca WZZ "Sierpień 80" w Tesco Polska. - Włączymy się w protesty. To skandal, że dziś nadal walczy się ze związkowcami, a nie z problemami, które oni i pracownicy zgłaszają - mówi Fornalczyk.
Związkowcy deklarują, że są gotowi na protesty przed sklepami Lidla. Jaką formę mogą one wybrać, jeszcze nie wiadomo. Niewykluczone jednak, że jednym z elementów będzie zwrócenie się do klientów z informacją o złej sytuacji pracowników tej sieci.
Lidl w Polsce prowadzi swoje sklepy od ponad 10 lat i ma 500 sklepów. Pierwszą organizację związkową udało się utworzyć w sieci w styczniu 2013 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Krzysiek 2015-05-01 08:49:54

    Szefowie sieci dawno już powinni wypowiedzieć umowy o pracę związkowcom. W końcu zatrudnili ich do pracy a nie do obijania się i podburzania zwykłych, ciężko pracujących ludzi. Śmieszne jest to, że na pomoc "ciemiężonym" kolesiom ruszył inny nierób związkowy, baba z wielką gębą i maluuuutkim zapałem do pracy, która zamiast wycieczkować się na cudzy koszt po całej Polsce powinna siedzieć przy kasie w Tesco.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane