PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

SII oczekuje wyjaśnień od Emperii

Autor: SII, www.dlahandlu.pl 30 listopada 2011 10:10

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wystąpiło do zarządu Emperii z wnioskiem o wyjaśnienie jakie jest uzasadnienie wprowadzenia zmian do statutu spółki.

Jak już informowaliśmy, proponowane zmiany w statucie Emperii  przewidują m.in. przyznanie dwóm obecnym członkom zarządu uprawnienia do powoływania i odwoływania przez każdego z nich po jednym członku RN. Kolejną istotną zmianą będzie wprowadzenie ograniczenia wykonywania prawa głosu na walnym zgromadzeniu przez akcjonariuszy dysponujących powyżej 20 proc. głosów na walnym polegające na tym, że żadna z tych osób nie będzie mogła wykonywać więcej niż 20 proc. ogólnej liczby głosów. Trzecią, bardzo istotną zmianą będzie wprowadzenie do statutu "opcji sprzedaży".Polegać ona będzie na tym, że akcjonariusz, który nabędzie akcje w liczbie przekraczającej 33% ogólnej liczby głosów przypadających na wszystkie akcje będzie miał obowiązek, na żądanie innego akcjonariusza lub akcjonariuszy, odkupić od niego akcje spółki na warunkach określonych w zmienionym stautucie.

- Mając na uwadze daleko idące konsekwencje powyższych zmian, SII wystąpiło do zarządu Emperia Holding z wnioskiem o wyjaśnienie jakie jest uzasadnienie dla ich wprowadzenia do statutu Spółki. W śród pytan znalazła się m.in prośba o wskazanie na czyj wniosek wprowadzono do porządku obrad uchwałę przyznającą dwóm akcjonariuszom indywidualne prawo powoływania po jednym członku zarządu oraz przedstawienie uzasadnienia dla przyznania powyższych szczególnych uprawnień tym dwóm akcjonariuszom. Przedstwienie szerszych wyjaśnien jest w szczególności istotne mając na uwadze, że rzeczone uprawnienie przyznane jest bez względu na ilość akcji spółki posiadanych przez ww. osoby, co może naruszać nie tylko dobre obyczaje, ale także może krzywdzić pozostałych akcjonariuszy spółki. Uzyskanie odpowiedzi na powyższe pytanie jest ponadto istotne, w kontekście oceny czy przyznanie rzeczonych uprawnień jest zgodne z art. 20 ksh statuującym zasadę równego traktowania wszystkich akcjonariuszy w tych samych okolicznościach - pisze SII.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane