Silesia City Center może jeszcze zwiększyć powierzchnię handlową

Property News 21 maja 2012 11:50

Otwarte po rozbudowie w październiku ub.r. centrum handlowe Silesia City Center w Katowicach może się jeszcze powiększyć. Manfred Wiltschnigg, członek zarządu Immofinanz Group, która jest inwestorem przedsięwzięcia, poinformował w trakcie sesji o nieruchomościach komercyjnych, odbywającej się w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, że spółka planuje rozbudowę obiektu o około 40 tys. mkw.

- Silesia City Center to jedno z najlepszych centrów handlowych w naszym portfolio i projekt z ogromnym potencjałem do dalszego rozwoju - zaznaczył Manfred Wiltschnigg.

Jak dodał, spółka dysponuje długą listą najemców czekających na wolną powierzchnię w tym obiekcie. - Z przeprowadzonego przez nas badania o potencjale Silesii City Center oraz regionie, w którym działa, jasno wynika, że przed obiektem stoją wielkie perspektywy, a na dodatkową powierzchnię jest i będzie duże zapotrzebowanie. Decyduje o tym chociażby siła nabywcza mieszkańców czy poziom konkurencji - wyjaśnił Manfred Wiltschnigg.

Silesia City Center to największe centrum handlowe w woj. śląskim. Kompleks znajdujący się na terenie dawnej kopalni mieści 310 sklepów, czyli o 60 więcej niż przed rozbudową. Obiekt ma 86 tys. mkw. (przed rozbudową było to 66 tys. mkw.). Na całe przedsięwzięcie austriacka firma Immofinanz wydała ok. 50 mln euro.

 

 

Czytaj więcej na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane