Silna dystrybucja i e-sklepy pomysłem Lidla na Europę Środkowo-Wschodnią

Autor: dlahandlu.pl na podstawie retailanalysis.igd.com 3 sierpnia 2017 10:31

Silna dystrybucja i e-sklepy pomysłem Lidla na Europę Środkowo-Wschodnią na zdj. sklep Lidl w Czechach, fot. shutterstock

Najnowsze, dziesiąte centrum dystrybucyjne Lidla w okolicach Mińska Mazowieckiego ma zostać uruchomione do połowy przyszłego roku. Magazyny będą zaopatrywać sklepy sieci w stolicy i w jej okolicach. Budowa nowego obiektu, jak i wcześniejsze czerwcowe otwarcie magazynu na Śląsku, wpisuje się w strategię sieci, aby konkurować o obszary, których Biedronka nie zdążyła jeszcze zdominować - pisze portal retailanalysis.igd.com.

Lidl rozwija łańcuch dostaw w całej Europie Środkowo-Wschodniej. 

Oprócz Polski, sieć uruchomiła drugie centrum dystrybucyjne w południowo-wschodniej Bułgarii. Detalista chce uruchomić w tym kraju 85 sklepów w 45 lokalizacjach.

Ponadto dyskonter koncentruje się na kanale e-commerce. Lidl porzucił pomysł otwierania expresowych placówek w Berlinie na rzecz rozwoju e-sklepu. Do końca tego roku ma wystartować również e-sklep w Czechach. Rosnąca popularność sklepów internetowych w Europie Środkowej i Wschodniej może oznaczać otwieranie e-placówek w innych regionach.  

Ciekawą inicjatywę dyskonter podjął w Rumunii. Lidl uzgodnił partnerstwo z lokalnymi instytutami akademickimi, aby pomóc miejscowym producentom opracować i uruchomić platformę eksportową produktów rumuńskich. Inicjatywa wpisuje się w akcję "Cultivated in Romania, specific Romanian". Akcja jest podobna to chorwackiej "Taste your homeland".

Sieć zdecydowała się również wejść do Serbii. W połowie 2017 r. rozpoczęto budowę sklepu w czwartym co do wielkości mieście Kragujevac. To będzie jeden z 20 sklepów, które mają otworzyć się pod koniec 2018 roku. Firma wybudowała już swoje pierwsze centrum dystrybucyjne i planuje jego start na 2018 r. 

Według miejscowych doniesień prasowych, Lidl chce wejść też na Łotwę. Podobno sieć kupiła już ziemię w Rydze.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,26

  • Min

    3,72

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane