PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

SIX przejmuje PayLife - największego austriackiego agenta rozliczeniowego i wydawcę kart

Autor: pr 1 października 2013 14:58

SIX, dostarczający infrastukturę stanowiącą podstawę działalności szwajcarskiego sektora finansowego, operujący również na terenie Polski, kupił od banków austriackich PayLife GmbH - lidera austriackiego rynku płatności bezgotówkowych. W 2012 r. wartość transakcji zrealizowanych przez połączone firmy prawie dwukrotnie przewyższyła obroty wszystkich agentów rozliczeniowych w Polsce.

Kupno PayLife od austriackich banków - Bank Austria, BAWAG, Erste Bank, Raiffeisen oraz ÖVAG - zostało sfinalizowane 19 września 2013 r., po 18-miesięcznych negocjacjach. Wraz z przeniesieniem własności 100% akcji, PayLife został przejęty przez SIX z mocą wsteczną 1 stycznia 2013 r. PayLife, jako spółka zależna SIX, w ciągu kolejnych miesięcy będzie wcielona do SIX Payment Services, jednej ze spółek grupy SIX.

Przejęcie PayLife to dla SIX kolejny krok na drodze wzmacniania międzynarodowej obecności i stawania się jednym z wiodących europejskich dostawców usług płatności kartowych.

Klienci obu firm skorzystają na lepszej pozycji konkurencyjnej i wzmocnionej obecności w 33 krajach europejskich. SIX oczekuje, że koncentracja na rozwiązaniach branżowych (sprzedaż detaliczna, branża hotelarska, urządzenia samoobsługowe ale przede wszystkim e-commerce) w połączeniu z doświadczeniem i ofertą all-in-one umożliwi firmie szybki wzrost.

Według danych NBP i Nilson Report na koniec 2012 r. potencjał połączonych spółek to 254 tys. terminali płatniczych i obsługa transakcji o wartości ponad 62 mld USD rocznie. Dla porównania wszyscy agenci rozliczeniowi w Polsce w 2012 r. obsłużyli transakcje o wartości około 36 mld USD przy użyciu 290 tysięcy terminali.

W Polsce SIX Payment Services działa od 3 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane