Sklep LPP w Londynie przynosi lepsze wyniki niż oczekiwano

Autor: PAP Biznes 20 października 2017 14:06

Sklep LPP w Londynie przynosi lepsze wyniki niż oczekiwano Fot. materiały prasowe LPP

Grupa LPP jest zadowolona z wyników sprzedaży otwartego we wrześniu flagowego sklepu Reserved w Londynie - poinformował dziennikarzy prezes LPP Marek Piechocki.

Prezes pytany o wyniki nowo otwartego sklepu na Oxford Street w Londynie, odpowiedział: „Nie jest źle, jest z 15 proc. lepiej niż zakładaliśmy. Myślimy o przebudowie kas, bo jest duże obciążenie”.
 
Dodał, że na razie spółka nie planuje otwierania kolejnych sklepów na tamtym rynku. „Nie chciałbym na razie zawierać kolejnej umowy, potrzebujemy pewnie ok. sześciu miesięcy na zastanowienie” - powiedział Piechocki.
 
Na początku września LPP otworzyło pierwszy sklep flagowy Reserved w Wielkiej Brytanii, o powierzchni 3 tys. m kw. Przedstawiciele grupy poinformowali, że nakłady inwestycyjne na salon wyniosły ok. 4,7 mln funtów.
 
Z danych LPP wynika, że w soboty sklep odwiedza 6,5 tys. osób.
 
Przedstawiciele LPP informowali wcześniej, że spółka chce, aby sklep w Londynie w piątym roku działalności osiągnął rentowność i dał 100 mln zł sprzedaży rocznie. 

Prezes LPP powiedział ponadto, że spółka chce zwiększać powierzchnię sieci sprzedaży o ponad 10 proc. rocznie.

Olimpia Patej, dyrektor ds. inwestycji LPP, poinformowała, że do końca 2020 roku grupa planuje wydać na inwestycje w rozwój sieci w Polsce i za granicą 1,5 mld zł. Dodała, że według założeń w tym roku otwartych będzie 140 nowych sklepów, a 96 będzie zamkniętych. Dodatkowo planowanych jest 6 przebudów, 14 powiększeń i 22 relokacje.

 Na koniec tego roku sieć grupy LPP liczyć ma 1.747 sklepów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,58

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane