Sklep sportowy Presto wybrał system Sente

Autor: pr/dlahandlu.pl 25 marca 2015 10:14

Ortens, firma prowadząca pod marką Presto dystrybucję artykułów sportowych i turystycznych za pośrednictwem e-sklepu oraz sklepu stacjonarnego wdrożyła system wspomagający procesy operacyjne z zakresu: Sprzedaż i CRM, Logistyka, WMS, Finanse i Księgowość, Controlling i Informacja Zarządcza, Personel, Workflow i Dokumenty, ecommerce. Było to spowodowane rosnąca liczba zamówień i rozwojem spółki (podwojenie przychodów w okresie 2 lat).

System da możliwość integracji pracy różnych obszarów działania organizacji. Nastąpi integracja systemu eCommerce z obszarami systemu odpowiedzialnymi za sprzedaż, BOK, finanse i księgowość oraz zarządzanie magazynem. Elementem wdrażanego rozwiązania będzie realizacja zarządzania ofertą dla wielu kanałów sprzedaży (własne sklepy eCommerce, Allegro, Ceneo, sklepy partnerów, sklepy stacjonarne). Wszystkie procesy związane z copywriting'iem, zarządzaniem cenami i promocjami w tych kanałach będą zintegrowane w jednym pulpicie, co pozwoli firmie lepiej zarządzać swoją sprzedażą i marżami.

Poprzez integrację z oprogramowaniem dostawców zostanie usprawniona sprzedaż w modelu drop shippping. Z kolei integracja z systemami spedytorów pozwoli zautomatyzować wymianę danych z firmami kurierskimi i ułatwi wysyłkę towaru.

Wdrożenie systemu WMS zautomatyzuje najważniejsze procesy zachodzące w magazynie. System w oparciu o urządzenia mobilne i kody kreskowe wesprze pracę magazynierów kierując ich we właściwe lokacje w celu kompletacji zamówień. Pozwoli to skrócić czas kompletacji i pakowania przesyłek.

Zakończenie analizy przedwdrożeniowej planowane jest na koniec lutego 2015 r., po jej zakończeniu nastąpi przygotowanie i wdrożenie systemu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane