Sklepy będą musiały wymienić półki na papierosy

Autor: dlahandlu.pl 27 marca 2012 17:07

Sklepy będą musiały wymienić półki na papierosy

Zdaniem organizacji branżowych dyrektywa papierosowa może spowodować straty w handlu na poziomie 200 mln zł. Stanie się tak, jeżeli rozporządzenie dotyczące zmiany opakowań papierosów nie zostanie wydane w odpowiednim czasie.

Jak przekonują przedstawiciele organizacji branżowych sklepy potrzebują około roku na wyprzedanie zapasów papierosów z ostrzeżeniami słownymi. Jeżeli Ministerstwo Zdrowia nie przesunie terminu wprowadzenia ostrzeżeń obrazkowych na paczkach papierosów do 2016 roku sklepom grozi, że zostaną z zapasami papierosów, które będą musiały zniszczyć i poniosą z tego tytułu stratę.

Jednak jak poinformował Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny PIH  z Ministerstwa Zdrowia dochodzą sygnały, że nowe przepisy o ostrzeżeniach obrazkowych będą obowiązywały dopiero od 2016 roku a nie od marca 2013, jak wcześniej planowano.

Zgodnie z dyrektywą papierosową paczki będą miały jednolity ygląd opakowań z obrazkowymi ostrzeżeniami o szkodliwości palenia i bez możliwości ich ekspozycji w sklepach.

Maciej Ptaszyński dodał, że dostosowanie sklepu do sprzedaży papierosów w opakowaniach z ostrzeżeniami obrazkowymi bez możliwości ich ekspozycji to wydatek kilkunastu tysięcy złotych dla każdego z nich. Wliczone zostały w to koszty przeorganizowania przestrzeni sprzedaży i zakup nowych mebli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,89

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane