PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy będą się mogły starać o e-dotacje

Autor: PAP 4 czerwca 2010 12:41

15 lipca ogłoszony będzie pierwszy i jedyny w tym roku internetowy nabór wniosków na unijne dofinansowanie e-usług - powiedziała PAP prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak. Nabór rozpocznie się 30 lipca, a zakończy 30 września.


Chodzi o środki na wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej w unijnym programie Innowacyjna Gospodarka. Projekty dotyczące świadczenia usług drogą elektroniczną mogą składać tzw. mikroprzedsiębiorstwa (do 10 pracowników) i mali przedsiębiorcy (mniej niż 50 pracowników). Zmienią się kryteria naboru. Będą to głównie innowacyjność i stopień zaawansowania projektów. Nie ma kryteriów czasowych.

Prezes PARP wyjaśniła, że projektom złożonym przez internet w sierpniu i wrześniu zostaną przydzielone punkty.

"Wysoko będą oceniane projekty, które przyniosą przychody z usług elektronicznych świadczonych odbiorcom w kraju i zagranicą, a nie tylko z reklam umieszczonych np. na portalu" - powiedziała Lublińska-Kasprzak. Na więcej punktów mogą też liczyć projekty polegające na wdrożeniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz oferujące niszowe usługi elektroniczne, niespotykane dotąd na rynku.

Jak podała, do rozdysponowania w tym naborze będzie ponad 77 mln euro. "Do tej pory wykorzystano w tym działaniu ok. 57 procent
dostępnych środków" - powiedziała. Cały budżet na elektroniczne usługi to ponad 883,7 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane