PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy internetowe jednak zapłacą podatek

Autor: Money.pl 22 kwietnia 2016 11:34

Sklepy internetowe jednak zapłacą podatek fot. shutterstock

- Sklepy internetowe będą traktowane dokładnie tak, jak każde inne - deklaruje w programie #dziejesienazywo Henryk Kowalczyk. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów przyznaje jedynie, że zdecydowano się odstąpić od pobierania podatku przez kurierów od sklepów zagranicznych.

- Nie będzie wyłączenia sklepów internetowych. Większość to nie tylko internetowe, ale też łączna sprzedaż na miejscu. Nie będzie żadnego wyróżnika ani zwolnienia - tłumaczył minister.

Uciął tym samym spekulacje dotyczące zeszłotygodniowej wypowiedzi wiceministra finansów Wiesława Janczyka, który mówił, że e-handel nie będzie objęty podatkiem.

Kowalczyk w studio money.pl sugerował, że rząd skłania się w stronę podatku liniowego. Przyznał jednak, że pojawiła się propozycja progresywnej daniny z dwoma progami - 0,8 proc. powyżej 17 mln zł miesięcznie przychodów oraz 1,4 proc. powyżej 170 mln zł miesięcznie.

Więcej na Money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • podatnik 2016-04-25 12:55:27

  Rząd w ten sposób zmusić, aby rodzime e-biznesy rejestrowały się za granicami i w innych państwach płaciły niższe podatki - Nic tylko bić brawo i płakać

 • Tomaszydło 2016-04-22 14:37:42

  Żeby dać 500 trzeba zabrać 700. To normalne. A i komisja Macierewicza coś żreć musi . To chociaż może im zaszkodzi ...

 • wybuchne 2016-04-22 14:02:11

  Świetna informacja! Ciąg dlaszy wyzyskiwania polskiego handlu przez rząd! Dlaczego, pytam dlaczego zagraniczne wielkie e-sklepy nie zapłacą tego podatku? Przecież to właśnie te zagraniczne giganty zarabiają w naszym kraju niebotyzne sumy! Dlaczego mają być w związku z tym zwolnione z płacenia? Rząd za wszelką cenę chce zabić polski handel? Sorry, ale tak to wygląda. Działają u nas te sklepy? Świetnie, ale niech płacą podatki, tak jak każdy inny!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane