PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy internetowe mają obowiązek przyjmowania zwrotu towarów

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 7 lipca 2010 12:10

Przedsiębiorca sprzedający w sieci odpowiada za niezgodność towaru z umową w ciągu dwóch lat od transakcji. Nie odpowiada za uszkodzenia paczki powstałe podczas transportu do klienta - podaje Dziennik Gazeta Prawna.


Przedsiębiorca, który zdecyduje się na prowadzenie biznesu w sieci, musi przede wszystkim na stronie sklepu internetowego umieścić swoje dane: nazwę, adres siedziby, NIP, REGON, KRS dla spółek handlowych, a w przypadku spółki z o.o. i akcyjnej wysokość kapitału zakładowego. Wymagany jest również przejrzysty regulamin sklepu. Powinny się w nich znaleźć m.in. informacje dotyczące rodzajów i zakresu oferowanych usług, warunków ich świadczenia oraz zawierania umów pomiędzy sklepem a internautami. Nie może też zabraknąć informacji o trybie postępowania reklamacyjnego oraz zasadach przetwarzania i ochrony danych osobowych klientów.

W takich zapisach chodzi o to, aby chronić konsumenta, który nie ma szansu dobrze obejrzeć towaru. Musi więc mieć możliwość jego zwrotu bez względu na przyczynę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane