PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy koncernu Jeronimo Martins pojawią się na stacjach BP

Autor: Diário Económico, www.dlahandlu.pl 9 kwietnia 2015 10:53

Sklepy koncernu Jeronimo Martins pojawią się na stacjach BP fot. za BP p.l.c.

18 marca rozpoczęły się testy sklepu Pingo Doce&Go na stacji BP w Lizbonie. To pierwsza tego typu placówka sieci. Nowy sklep jest elementem dużego projektu Jeronimo Martins, który firma szykuje na rodzimym rynku - podaje WPHiI Lizbona za Diário Económico.

Na razie nie wiadomo, czy jeśli testy wypadną pomyślnie model współpracy nie zostanie przeniesiony na inne rynki.

Jak opisuje Diário Económico, możliwości rozwoju są duże, biorąc pod uwagę, że BP posiada w Portugalii 345 stacji benzynowych, co daje 17 proc. udział w rynku dystrybucji paliw.

Strategia Pingo Doce jest odpowiedzią na dwuletnią współpracę między stacjami Galp a sklepami innej sieci handlowej - Continente, należącej do grupy Sonae. Dodatkowo, aby odróżnić się od konkurencji sieć wprowadziła kartę zniżkową „Poupa Mais” (Oszczędzaj Więcej). Zdaniem dziennika, Jerónimo Martins już od kilku lat jest zwolennikiem współpracy ze stacjami benzynowymi.

Przypomnijmy, w 2013 roku Grupa Jeronimo Martins zawarła umowę o współpracy z British Petroleum na terenie Portugalii. Dotyczyła ona zniżek, jakie otrzymywać będą klienci przy zakupach w portugalskich supermarketach oraz na stacjach paliwowego koncernu. Na mocy porozumienia obie firmy wydały wspólną kartę lojalnościową "Poupa Mais", dzięki której jej użytkownicy będą mieć zniżki w supermarketach sieci Pingo Doce oraz na stacjach paliw BP.

W Polsce na koniec 2014 roku w Polsce działało 6479 stacji paliw, czyli o około 270 placówek mniej niż rok wcześniej. Pod szyldem BP działa około 480 placówek.

Na współpracę ze stacjami paliw zdecydowały się ostatnio takie sieci handlowe jak Tesco i Delikatesy Centrum.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • NG. 2015-04-10 08:44:35

  @aa Polskość doskonale niszczy się sama. Te wszystkie znienawidzone Lidle czy Biedronki zatrudniają ludzi na umowę o pracę, a prywciarze na umowy śmieciowe lub na czarno. Nie słyszałem, żeby zachodnie sieci zalegały z płatnościami składek ZUS, prywaciarzom zdarza się to nader często. I nie duże sieci, a małe prywtne sklepiki ukrywają część utargu nie nabijając go na kasę fiskalną. Tak właśnie wygląda ta "polskość"...

 • aa 2015-04-09 15:35:23

  co prawda nie dotyczy to jeszcze Polski ale kto wie? a może umowa z Kościołem i przykościelne i przycmentarne biedronki, z NFZ - przyszpitalne biedronki, ME - przyszkolne biedronki ...a najlepiej to każdy powinien mieś swoją przydomowa biedronkę! Kto na to pozwala, żeby tak zachodni kapitał niszczył polskość?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  16,86

 • Min

  12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane