PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy meblowe wchodzą do mniejszych miast

Autor: pr/www.dlahandlu.pl 28 maja 2012 14:07

Małe i średnie miasta już od pewnego czasu przeżywają ekspansję sieciowych obiektów handlowych, głównie z branży spożywczej. Coraz częściej potencjał rozwoju na takich rynkach dostrzega również branża meblowa, otwierając tam sklepy firmowe i placówki franczyzowe.

Od 2011 roku krakowska spółka Abra uruchomiła osiem placówek franczyzowych.Kluczowym elementem w tej branży jest właściwie wybrany lokal: dobrze usytuowany, o przyzwoitym standardzie i w atrakcyjnej cenie.  - Bardzo dużą wagę przykładamy do analizy rynku. Wraz z przyszłym partnerem oceniamy obiekt oraz konkurencję. Dzięki temu franczyzobiorca może określić szanse rozwoju sklepu oraz jego potencjalne przychody. Zdarza się, że odrzucamy słabo rokujące lokalizacje - mówi Dorota Placzyńska, menadżer ds. rozwoju sieci Abra.

Oprócz oceny lokalizacji i pomocy w uruchomieniu sklepu sieć Abra zapewnia franczyzobiorcom stałe wsparcie operacyjne. Dostęp do asortymentu mebli, działania marketingowe, czy szkolenia z zakresu obsługi klienta. Na przewagę konkurencyjną na lokalnym rynku istotnie wpływają również szybkość dostaw produktów, wyłączność terytorialna oraz poziom cen.

Abra w dalszym ciągu prowadzi rozwój sieci, poszukując kolejnych franczyzobiorców. Oferta kierowana jest do osób przedsiębiorczych, które z zaangażowaniem poprowadzą przedsięwzięcie, mają doświadczenie w handlu i umiejętności menedżerskie. Sklepy franczyzowe otwierane są w miejscowościach od 20 tys. do 70 tysięcy mieszkańców. Planowane lokalizacje to m.in. Mielec, Sieradz, Tczew, Kwidzyn, Mława, Świecie, Chojnice, Pruszków czy Piaseczno.

Kapitał niezbędny do uruchomienia sklepu Abry to około 150 tys. zł. Opłata bieżąca wynosi 3 proc., Abra nie pobiera opłaty marketingowej. Minimalna powierzchnia sklepu meblowego powinna wynosić 600 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane