PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy mogą się liczyć z kontrolami sprzedaży 'domowych ciast'

Autor: Gazeta Wyborcza 1 lutego 2011 11:48

Cech piekarzy i cukierników przekaże do sanepidu, inspekcji handlowej i wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej policji, informacje o sklepach, w których sprzedawane są ciasta domowe, czyli takie, które produkowane są przez osoby, bez zarejestrowanej działalności gospodarczej. W ten sposób chce walczyć z szarą strefą w cukiernictwie - podaje Gazeta Wyborcza.

- Jeśli dostaniemy informację pisemną z cechu rzemiosł o punkcie handlowym wprowadzającym do obrotu nielegalną żywność, na pewno podejmiemy kontrolę  - mówi Mariusz Burchart, dyrektor Inspekcji Handlowej w Kielcach.

Kary za handel sfałszowaną żywnością wahają się od 500 zł do 10 proc. rocznego przychodu. - Jak na razie bardzo rzadko otrzymujemy informacje, że jakiś sklep handluje nielegalnym towarem spożywczym - przyznaje Burchart.

Każdy zakład związany z handlem żywnością, a więc od producenta, przez pośrednika, do sklepu, musi być zarejestrowany lub zatwierdzony przez sanepid. Za prowadzenie działalności bez takiej rejestracji grozi od 1 tys. do 5 tys. zł kary administracyjnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,24

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane