PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy mogą zarobić na "ustawie śmieciowej". Sprzedaż specjalnych pojemników rośnie o 600 proc.

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 17 lipca 2013 10:45

Nowa "ustawa śmieciowa" wywołała burzę pytań i wątpliwości dotyczących zasad segregacji odpadów. Jak informuje sieć Tesco są również inne, zaskakujące efekty nowego prawa. W sklepach bestsellerami pierwszych dni lata są pojemniki do segregacji odpadów i zgniatarki do butelek i puszek. Zaś same super- i hipermarkety zachęcają do bezpłatnego pozostawiania w nich wybranych odpadów.

 - Od wejścia w życie nowych, „śmieciowych" przepisów, sprzedaż produktów do segregacji odpadów w sklepach Tesco wzrosła o... 600 procent. Podobną popularnością cieszą się stojaki na worki do segregacji, garażowe pojemniki do zbierania odpadów czy kolorowe worki na śmieci - podaje Tesco.

Duża liczba produktów, które przechodzą przez sklepy i centra dystrybucyjne sieci Tesco sprawia, że każdego dnia powstają znaczne ilości odpadów. W dużej mierze są to odpady po opakowaniach produktów, jak folia czy makulatura. Sieć zapewnia, że dąży do tego, by współczynnik odpadów, jakie trafiają do profesjonalnej utylizacji umożliwiającej ich ponowne przetworzenie, był jak najwyższy. W 2011 roku ten wskaźnik wyniósł 62,3 procent. W praktyce oznacza to, iż Tesco przetworzyło 27,5 tys. ton makulatury i folii oraz 3770 ton odpadów niebezpiecznych, jak świetlówki, baterie czy odpady spożywcze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2013-07-17 20:14:53

  Pewnie klient zapłaci .Sklepy odbiorą sobie w cenach.

 • jarek 2013-07-17 15:47:04

  jak sklepy maja zarobić najpierw stracą

  Nasza siec sklepów dorobiła się w ten sposób dodatkowego opodatkowania

  Koszty śmieci wzrosły u nas o 550%

  Śmieci oblicza się nie od tego ile się ich oddaje lecz od powierzchni sklepu w ten sposób mamy wzrost opłat pięciokrotnie w stosunku do tego co mieliśmy wcześniej ponaddto jesteśmy zmuszeni do zakupu pojemników to koszt 13000 w tej chwili .

 • Marta 2013-07-17 13:20:11

  Przecież o to chodziło twórcom ustawy śmieciowej . Ja nie zamierzam kupować żadnych pojemników.Chyba ,że dostanę w prezencie ;)

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane