Sklepy, restauracje i kawiarnie w zmodernizowanej estakadzie w Gorzowie

Autor: PAP 17 listopada 2017 18:14

Za 10 miesięcy PKP Polskie Linie Kolejowe planują zakończenie modernizacji zabytkowej estakady kolejowej w Gorzowie Wlkp. W niszach znajdują się sklepy, restauracje i kawiarnie.

To najdłuższy tego typu obiekt w naszym kraju. Jak poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, prace minęły właśnie półmetek.

- Przebiegają zgodnie z harmonogramem. Na tym etapie termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony - powiedział rzecznik. Prace budowlane mają zakończyć się we wrześniu 2018 r.

W piątek na plac budowy kolejarze zaprosili dziennikarzy, by zaprezentować zaawansowanie robót. Od kilku miesięcy ekipy budowlane zajmują się wzmacnianiem i renowacją konstrukcji estakady, odnawianiem wiaduktów i wieloma innymi niezbędnymi robotami.

Cały projekt jest wart 115 mln zł brutto.

- Inwestycja zachowuje historyczny charakter obiektów i zapewnia oczekiwany obecnie standard obsługi, już dostępny na przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni - powiedział członek zarządu PKP PLK Arnold Bresch.

Na estakadzie zdemontowano ok. 2 km toru. Skuto płytę betonową nad 30 niszami oraz w obrębie peronów gorzowskiego dworca. Trwają prace we wnętrzu 35 z 50 nisz estakady. Ich efektem będzie nie tylko sprawny i bezpieczny przejazd pociągów, ale także lepsze warunki dla najemców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane