PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy stawiają na nową formę współpracy - grupy zakupowe

Autor: dlahandlu.pl 12 maja 2015 16:49

Na rynku rozwija się współpraca sklepów w ramach grup zakupowych, która pozwala właścicielom zachować większą niezależność niż w systemach franczyzowych, jednocześnie oferując korzyści marketingowe i rabaty na zamawiany towar.

Grupy zakupowe można podzielić na dwa rodzaje: ogólnopolskie i regionalne. Do pierwszej przystąpić mogą sklepy z całego kraju, dzięki czemu uzyskują rabaty sięgające kilkunastu procent. Druga grupa współpracuje z partnerami tylko z wybranych regionów, gdzie korzyści sięgają 5-8 procent. Właściciel sklepu, decydując się na taką współpracę, zobowiązuję się do zakupu całego towaru u danego dostawcy lub przynajmniej jego części.

W porównaniu do sieci franczyzowej właściciele sklepów w grupie zakupowej zachowują większą niezależność. Wejście w szeregi grupy wymaga spełnienia kilku warunków. Po pierwsze sklep musi być w dobrej kondycji finansowej. Drugim wymogiem jest określona powierzchnia sklepu i wielkość realizowanych obrotów. W zamian sklep otrzymuje asortyment w konkurencyjnej cenie, a także pomoc w kwestiach logistycznych i marketingowych.

W takim systemie działa firma Max Elektro, która funkcjonuje na zasadzie hurtowni ze sprzętem AGD/RTV/IT i dociera do ponad 300 sklepów na terenie całej Polski, głównie w mniejszych ośrodkach.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane