PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy Stokrotka ograniczą asortyment

Autor: PAP 31 sierpnia 2012 15:21

Spodziewam się, że druga połowa roku będzie dla nas lepsza w porównaniu z pierwszym półroczem" - powiedział Artur Kawa, prezes Emperia Holding, komentując wyniki finansowe firmy. Dodał, że spodziewa się też zmniejszenia kosztów w związku z obecnie prowadzonymi przez spółkę działaniami polegającymi na ograniczaniu asortymentu w sieci Stokrotek. Zmniejszyć się też mają zapasy magazynowe w sklepach.

Prezes poinformował, że liczy na poprawę warunków handlowych. "Wrócimy do rozmów z producentami. Zakładamy, że przyniesie to poprawę warunków handlowych, a więc wzrost sprzedaży albo poprawę rentowności" - powiedział prezes Kawa.


Kawa wyjaśnił, że w pierwszym półroczu pozytywny wpływ na wyniki miały m.in. odsetki z lokat terminowych w wysokości 23,6 mln zł.
"W drugim półroczu tego nie będzie, więc mówiąc o poprawie wyników w drugim półroczu mam na myśli głównie poziom EBITDA" - powiedział prezes.
"Jeśli chodzi o sprzedaż, to spodziewałbym się podobnej dynamiki wzrostu, jak w pierwszym półroczu, czyli 7-8 proc." - dodał.
Po pierwszym półroczu 2012 roku Emperia miała 978,9 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 7,7 proc. rdr), zysk operacyjny sięgnął 10,87 mln zł, EBITDA wyniosła 32,5 mln zł, a zysk netto z działalności kontynuowanej, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł 36,58 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kazik 2012-08-31 15:33:43

  Dynamika wzrostu na poziomie inflacji...doprawdę Świetny Wynik .....

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,43

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane