PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy w centrach handlowych zapłacą za odtwarzanie muzyki dwa razy więcej

Autor: dlahandlu.pl 17 kwietnia 2012 13:42

Zgodnie z przygotowywanymi nowymi tabelami opłat za odtwarzanie muzyki w sklepach i lokalach usługowych od 2012 roku sklepy, które działają w centrach handlowych zapłacą 2 razy więcej niż te, które są zlokalizowane w centrach miast, czy na osiedlach handlowych.

Jak tłumaczy Bogusław Pluta, dyrektor ZPAV jednym z kryteriów jest fakt, że mają one większe obroty. Jednak decydujący jest fakt, że w centrach handlowych sklepy mają otwarte drzwi i mogą przyciągać klientów odtwarzaną muzyką. Ma to duży wpływ na ilość klientów i obroty sklepów. Sklepy przy ulicach mają zazwyczaj zamknięte drzwi wejściowe i mniej możliwości oddziaływania na klienta muzyką.

Dodatkowo ZPAV wprowadzi rozróżnienie terytorialne dla lokali działających w Warszawie i w mniej zamożnych regionach. - Bierze się to z prostego faktu, że usługi kosmetyczne w Warszawie są trzy razy droższe niż te same, świadczone w mniejszych miejscowościach - tłumaczy Bogusław Pluta. Chcemy żeby znalazło to odbicie w pobieranych przez nas stawkach - dodaje.

 

ZPAV jest stowarzyszeniem producentów fonogramów, wideogramów i chroni praktycznie wszystkich producentów nagrań, funkcjonujących na polskim rynku. W 2011 roku związek zebrał 18,5 mln zł z tytułu odtworzeń muzyki w lokalach handlowych, usługowych i gastronomicznych.

ZPAV liczy, że w ciągu kolejnych kilku lat uda mu się objąć umowami wszystkie lokale handlowo-usługowe, działające w Polsce. Obecnie za odtwarzanie muzyki z radia lub płyt płaci tylko 50 proc. z nich. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane