PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy w promocjach sięgają po działania artystyczne

Autor: dlahandlu.pl 11 maja 2010 14:09

Nie tylko konkursy sms-owe, loterie czy akcje charytatywne skutecznie przyciągają klientów. Równie efektywne są akcje związane z działaniami twórczymi. By wziąć w nich udział nie trzeba nawet nic kupować, wystarczy tylko odwiedzić sklep. Okazuje się, że to wystarczy, by zachęcić przybyłych do zakupów.

Tak było m.in. w przypadku akcji zorganizowanej przez rzeszowską sieć spożywczą Jedynka. - Na początku roku zaprosiliśmy do sklepu przedszkolaki. Wizyta miała charakter edukacyjny: dzieci zwiedziły sklep, zaplecze, dowiedziały się, jak funkcjonuje sklep. Potem miały to przedstawić na rysunku. Wszystkie prace nagrodziliśmy paczkami z produktami o wartości 30-40 zł, zorganizowaliśmy też ich wystawę w sklepie na Podpromiu oraz wydaliśmy katalog. By go odebrać, najmłodsi wraz rodzicami musieli odwiedzić sklep. A przy okazji robili zakupy. W sumie w akcji uczestniczyło aż 700 przedszkolaków. Takie przedsięwzięcia świetnie wspierają sprzedaż, ale również budują pozytywny wizerunek sieci - przekonuje Grzegorz Mierzejewski, wiceprezes sieci Jedynka.

Z takiego założenia wyszła także toruńska sieć sklepów spożywczych Torimpex Trade, która była współorganizatorem akcji ,,Półki Sztuki". Aby wziąć w niej udział, należało odwiedzić jeden ze sklepów Torimpex i sfotografować wybrany produkt. Uczestnicy akcji otrzymali nagrody od sieci a ich prace zostały wystawione w Centrum Sztuki Współczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane