Sklepy zmieniają strategie związane z zakupami  bożonarodzeniowymi

Autor: rp.pl 13 listopada 2017 11:11

Konsumenci byli przyzwyczajeni, że zaraz po zniknięciu ze sklepów zniczy na początku listopada pojawiały się choinki i na dobre ruszał sezon zakupów bożonarodzeniowych. Ten rok jest inny, ponieważ mocnym punktem w handlowym kalendarzu staje się czarny piątek i wiele firm czeka do końca miesiąca z ogłoszeniem najatrakcyjniejszych ofert – informuje serwis rp.pl.

To kolejny amerykański zwyczaj, jaki doskonale przyjął się w branży. Jak mówi serwisowi rp.pl prezes dużej sieci, klienci niekoniecznie chcą rzucać się na zakupy świąteczne już 2 listopada. Czarny piątek wielu sklepom pasuje, ponieważ jest akcją masową i świetnie się sprzedaje w promocjach. W tym toku przypada 24 listopada, pierwszego dnia po Święcie Dziękczynienia.  

Z danych firmy marketingowej Awin wynika, że jeśli wziąć pod uwagę sprzedaż we wszystkie listopadowe piątki w Polsce w 2016 roku, to ten jeden dzień odpowiadał za ponad połowę obrotów.

Święta to zdecydowanie najważniejszy okres w handlu, ale z roku na rok popyt przesuwa się na rynek internetowy. – W ostatnich dwóch latach dynamika sięga 15 proc. U nas zwiększony ruch zaczyna się w połowie listopada – w tym czasie sprzedaż na platformie wzrasta o 20 proc. – mówi serwisowi rp.pl Agata Stachowiak z biura prasowego Allegro. – Są też takie kategorie sprzedażowe jak „Dziecko", w których obrót rośnie trzykrotnie, czy „Kultura", gdzie na grudzień przypada 15 proc. rocznej sprzedaży – dodaje.

Więcej w serwisie rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane