Skuteczna interwencja Krystyny Pawłowicz - Kaufland zmieni hasła reklamowe

Autor: www.dlahandlu.pl 20 lutego 2017 12:59

Skuteczna interwencja Krystyny Pawłowicz - Kaufland zmieni hasła reklamowe Krystyna Pawłowicz (fot. za krystynapawlowicz.pl, autor: Jakub Szymczuk)

- Wskutek podjętych prze prezesa UOKiK działań, spółka Kaufland Polska Markety Sp. z o. o. Sp. k. zadeklarowała modyfikację swoich przekazów reklamowych. Zmiana będzie polegała na zaniechaniu posługiwania się słowem "nasze" w odniesieniu do haseł reklamowych, w których przedsiębiorca wykorzystuje zwroty "rodzime produkty", "polskie produkty", "rodzimi dostawcy" itp. - napisał do poseł Krystyny Pawłowicz prezes UOKiK Marek Niechciał.

Jednocześnie przedsiębiorca zaznaczył, że deklaracja nie jest równoznaczna z przyznaniem się do naruszenia przepisów.

Poseł Krystyn Pawłowicz opublikowała cały list prezesa UOKiK na swoim profilu na Facebooku.

Prezes UOKiK uznał zarzut Poseł Krystyny Pawłowicz wobec firmy Kaufland Polska w związku z bezprawnym posługiwaniem się przez tę firmę sloganami reklamowymi "nasze rodzime produkty", "nasze polskie produkty", "rodzimi dostawcy", sugerującymi nabywcom w Polsce, iż niemiecka firma Kaufland jest polskim przedsiębiorcą i sprzedaje głównie polskie produkty.

Spółka zobowiązała się do zmiany tych sloganów do dnia 4 lutego 2017 r. Obserwujmy, czy zmiany tej dokonano.

Przypomnijmy, że poseł Pawłowicz powiadomiła UOKIK o praktykach sieci Kaufland we wrześniu 2016 r.

Sieć Kaufland wydała wtedy następujące oświadczenie:

„Dokonując wyboru asortymentu, spółka Kaufland kieruje się przede wszystkim potrzebami swoich Klientów, którzy chętnie sięgają po produkty polskie. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, oferta sklepów Kaufland zawiera aktualnie ponad 6000 polskich artykułów. Tak bogata w lokalne produkty oferta handlowa możliwa jest dzięki współpracy z ponad 1200 polskimi dostawcami, producentami i rolnikami,  którzy na bieżąco zaopatrują nasze sklepy. W ten sposób udaje nam się nie tylko spełniać oczekiwania Klientów, ale i wspierać krajowych, jak i lokalnych przedsiębiorców”

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Morawiecki:P 2017-02-26 18:17:54

    mnie PIS nie przekonuje i jakoś muszę z tym żyć;-)

  • Gość 2017-02-21 10:16:42

    Ostatnio w Lidlu i Biedronce chciałem kupić "nasze" pstrągi: w jednym sklepie pstrągi z Hiszpanii w drugim z Włoch. Zachodnie sieci wciskają nam zachodnie produkty - nie przekonuje mnie tłumaczenie Kaufland, że "ich oferta zawiera ponad 6000 polskich artykułów" - jaka to jest część całości? - ile zachodnich artykułów sprzedają?

  • Krzysiek 2017-02-21 05:59:17

    I bardzo dobrze.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane