Śledztwo w sprawie łapówek obejmuje większość ogólnopolskich sieci handlowych

Autor: dlahandlu.pl na podstawie informacji wrocławskiej prokuratury 17 stycznia 2016 13:16

Śledztwo w sprawie łapówek obejmuje większość ogólnopolskich sieci handlowych Korupcja w sieciach handlowych to duży problem, fot. za shutterstock.com

Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu skierowała akt oskarżenia przeciwko 26 osobom, oskarżonym o żądanie oraz przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za czyny mogące wyrządzić szkodę podmiotom gospodarczym. Aktem oskarżenia objęto zarówno osoby wręczające korzyści majątkowe, jak i osoby je przyjmujące, pełniące w funkcje kierownicze w spółkach: Kaufland Polska, Carrefour Polska, Real oraz Makro C&C Polska.

- Siedmiu spośród oskarżonych zarzucono również popełnienie przestępstw z art. 258 § 1 k.k. polegających na udziale w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było udzielanie obietnic korzyści majątkowych oraz udzielanie korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje kierownicze w spółce Kaufland Polska w Carrefour Polska. Korzyści były udzielane w zamian za zachowania osób sprawujących funkcje kierownicze będące nadużyciem udzielonych im uprawnień i niedopełnieniem ciążących na nich obowiązków oraz mogące wyrządzić szkodę majątkową tym podmiotom, albo stanowiące czyny nieuczciwej konkurencji lub niedopuszczalne czynności preferencyjne - informuje prokuratura we Wrocławiu.

Jest to czternasty akt oskarżenia skierowany w tej sprawie. Wcześniej oskarżono 23 osoby w trzynastu aktach oskarżenia i skierowano dwa wnioski o warunkowe umorzenie postępowania karnego przeciwko dwóm osobom.
Do chwili obecnej zapadły wyroki skazujące wobec 13 osób.
Przestępstwa z art. 258 § 1 k.k. oraz z art. 296a § 1 i 2 k.k. zagrożone są karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Poniżej przedstawiamy omówienie niektórych zarzutów stawianych niektórym oskarżonym w sprawie:
Pawła S., pełniącego funkcję kierowniczą w Spółce Kaufland Polska, oskarżono o to, że zażądał, a następnie przyjął od wielu osób korzyści majątkowe w postaci bonów towarowych i gotówki o łącznej wartości nie mniejszej niż 4 100 000 zł, ponadto przyjął w nieodpłatne użytkowanie od Piotra L., Tomasza B., Dariusza K. i Krzysztofa S. samochody ciężarowe: marki Nissan Patrol GR oraz Subaru SHS Forester.

 • lilka 2016-02-10 16:50:21

  Same napoje i alkohole, bo kupiec, który przyjmował łapówki zajmował się właśnie tą kategorią :)

 • handlowiec 2016-01-22 15:54:39

  Zauwazyliście, same alkohole i napoje, co zo banda...wszystko co rotuje w ciągu doby w marketach, niech ppdadza jeszcze obroty...

 • WK-wrocek 2016-01-21 10:39:59

  Nieważne jacyśmy "opcyjnie politycznie" ale ważne po prostu by łapownictwo ukrócić - bo to forma złodziejstwa...nieetyczna...( to tak WARTOŚĆ - kiedyś wysoko stawiana.. :) ! )ZOBACZ WSZYSTKIE (8)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,50

 • Śr

  6,63

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane