PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Słodownia Strzegom uruchomiła e-sklep ze słodami do warzenia piwa

Autor: dlahandlu.pl 28 lutego 2013 10:08

Słodownia Strzegom uruchomiła sprzedaż detaliczną on-line. Amatorzy domowego piwowarstwa mogą kupić polski słód bezpośrednio od producenta - w firmowym sklepie internetowym.

Słód to podstawowy składnik niemal każdego piwa. Powstaje w wyniku poddawania ziaren jęczmienia, czasem też pszenicy, specyficznemu procesowi technologicznemu. Sklep powstał z myślą o piwowarach-amatoach, grupie klientów, która rośnie w tempie ok. 10-15 proc. rocznie, . Domowi browarnicy mogą w e-sklepie kupować słód w ilościach detalicznych - nawet po 1 kg. 

- Sklep internetowy to nasza odpowiedź na pojawiające się zapytania ze strony tej grupy odbiorców, a także wynik obserwacji stosunkowo nowego segmentu rynku, który w Polsce systematycznie i dynamicznie się rozwija - komentuje ten krok Marcin Siemion, prezes zarządu DMG Polska, do której należy słodownia w Strzegomiu.
W ofercie sklepu są zarówno słody kolorowe, niezbędne przy produkcji piw ciemnych, jak i słód pilzneński, stosowany do warzenia najpopularniejszych piw jasnych. Wszystkie słody  są produkowane wyłącznie z polskiego jęczmienia.
Na życzenie klienta każdy z dostępnych produktów może być ześrutowany czyli rozdrobniony w profesjonalnym urządzeniu, przeznaczonym specjalnie dla mikrobrowarów. Dzięki regulacji możliwe jest ustawienie grubości śrutowania w przedziale od 0,1 mm do 1,2 mm. Daje to piwowarowi szerokie możliwości dostosowania słodu do indywidualnych potrzeb zacierania.
W pierwszych trzech miesiącach funkcjonowania sklepu zarejestrowało się w nim 229 klientów. Większość kupujących pochodzi z województw: mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Są wśród nich piwowarzy-amatorzy, minibrowary ale też kilka wyspecjalizowanych sklepów internetowych. Znaleźli się między nimi i tacy, którzy kupili już po 200 kg i więcej słodu - jednorazowo lub partiami. Jednak najbardziej aktywni są klienci indywidualni, do których trafiło 45 proc. całej sprzedaży.

Kupowane są wszystkie rodzaje słodów, ale największym zainteresowaniem cieszą się: pilzneński, pale ale, monachijski i pszeniczny. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane