Słodycze wśród najczęściej kradzionych towarów

Autor: Onet Biznes 20 lipca 2010 12:52

Najbardziej uciążliwe kradzieże dotyczą hipermarketów. Często złodzieje wykorzystują wózki dziecięce, by wywieźć skradziony towar ze sklepu, opakowany w torby z folii aluminiowej, która dezaktywuje elektroniczne zabezpieczenia - podaje Onet Biznes.

- Do najczęściej kradzionych towarów należą kosmetyki, alkohole, odzież i żywność - przede wszystkim słodycze - mówi Katarzyna Petrykowska z sieci marketów Real.

Sposobem na kradzież jest wyłudzanie paragonu od innych klientów i pokazanie go jako swojego dowodu zakupu. Częstym sposobem jest też przeklejanie metek z tańszych towarów na te droższe. - Uciążliwą grupą są osoby, które jedzą na terenie marketu bagietki, słodycze, owoce lub piją piwo, wodę i soki, nie płacąc za skonsumowany towar - mówi Katarzyna Petrykowska.

Polskie sklepy straciły 1,24 mld euro z powodu kradzieży i pomyłek, co stanowi 1,42 proc. całkowitych obrotów sklepów. 39,8 proc. wszystkich strat powodują klienci. Kradną również pracownicy - to 35,6 proc. 5,9 proc. strat w sklepach spowodowanych jest przez nieuczciwych dostawców i pośredników handlowych. Reszta, czyli 18,7 proc. nie jest spowodowana kradzieżą, ale błędami np. przy nabijaniu ceny na dany produkt lub pomyłki w księgowości.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,49

  • Śr

    6,86

  • Min

    3,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane