Słodzone napoje gazowane znikną ze szkół średnich

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 8 września 2017 10:23

Słodzone napoje gazowane znikną ze szkół średnich Fot. Shutterstock

Producenci napojów gazowanych dobrowolnie zdecydowali się nie sprzedawać słodzonych napojów w szkołach średnich na terenie Unii Europejskiej. Ruch ten następuje po jedenastu latach po wprowadzeniu zakazu sprzedaży takich napojów w szkołach podstawowych.

Każdy członek organizacji branżowej UNESDA, do ktorej należą Nestlé, PepsiCo, Coca-Cola i Refresco, podpisał porozumienie: począwszy od końca 2018 roku firmy nie będą sprzedawać słodkich napojów w szkołach średnich. Mogą natomiast nadal sprzedawać napoje o niskiej kaloryczności. 

Fakt, że firmy będą mogły sprzedawać swoje produkty w szkołach średnich różni się od podejścia, które zastosowano w szkołach podstawowych, gdzie producenci nie mogą w ogóle sprzedawać swoich napojów. W umowie z 2006 roku wskazano również, że w reklamach napojów gazowanych nie mogą występować dzieci poniżej dwunastego roku życia. Kontrola wykazała, że ​​95 proc. przedsiębiorstw przestrzega tych zasad.

- Dzieci i nastolatki są specjalną grupą odbiorców, która wymaga szczególnej uwagi i jesteśmy w pełni świadomi naszej roli w umożliwianiu młodym konsumentom podejmowania zdrowych wyborów - powiedział Cesar Melo, prezes PepsiCo.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,40

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane