Słowacy zawalczą o jakość żywności. Koncerny sprzedają im gorsze produkty

Autor: biznes.onet.pl 15 lutego 2017 09:49

Słowacja wymieniła kilka międzynarodowych koncernów spożywczych stosujących nieetyczne praktyki i używających gorszej jakości składników w produktach przeznaczonych na rynek słowacki, niż w produktach sprzedawanych u bogatszych sąsiadów, jak Niemcy i Austrii - podaje Onet za agencją Reuters.

Słowackie ministerstwo rolnictwa poinformowało, że zamierza dołączyć do innych krajów i lobbować wewnątrz Unii za uniemożliwieniem firmom spożywczym oferowanie identycznych marek i opakowań, ale o innej zawartości dla „starych” i innej dla „nowych” państw członkowskich. 

Połowa z 22 produktów kupionych w stolicy kraju Bratysławie i dwóch austriackich miastach przygranicznych leżących niecałe 20 kilometrów dalej, miała inny smak, wygląd i skład, poinformowało ministerstwo opierając się na testach laboratoryjnych przeprowadzonych przez krajowy urząd ds. jakości żywności.

Na przykład sok pomarańczowy sprzedawany przez German Rewe Group w Słowacji nie zawierał w ogóle soku z pomarańczy, w przeciwieństwie do tego sprzedawanego w Austrii, i miał więcej środków konserwujących i stabilizatorów. Coca-Cola sprzedawana w Słowacji jest słodzona tańszym syropem glukozowo-fruktozowym zamiast cukrem, jak ma to miejsce w Austrii, jak wynika z testów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane