PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Smartfony, skanowanie kodów kreskowych i wielokanałowość pozwalają zwiększyć sprzedaż

Autor: dlahandlu.pl 12 września 2012 09:16

W 2011 roku wartość e-handlu w Polsce wzrosła do ponad 17,5 mld zł. Centre for Retail Research, brytyjska firma zajmująca się usługami analityczno-konsultingowymi, przewiduje, że Polska odnotuje w 2012 roku najwyższy wzrost w branży e-commerce w Europie wynoszący 24 proc. (dla porównania średnia europejska wyniesie 16,1 proc.).

Jak wynika z badania przeprowadzonego niedawno przez firmę badawczą comScore, co ósmy posiadacz smartfona w Europie wykorzystuje go do robienia mobilnych zakupów. Eksperci są zgodni, że telefony komórkowe staną się w najbliższych latach najważniejszym kanałem sprzedaży, obok sklepów tradycyjnych i Internetu.

Coraz bardziej popularne staje się również skanowanie kodów QR, za pomocą których klienci mogą szybko i prosto uzyskiwać informacje handlowe. Wielowymiarowe kody kreskowe można umieścić na przykład na ogłoszeniach reklamowych i plakatach wieszanych w sklepach. Klient skanuje znacznik swoim smartfonem i uzyskuje dodatkowe informacje dotyczące produktu, dostępne na stronie internetowej, w sklepie online lub w katalogu, np. recenzje, opisy lub komentarze innych kupujących. Takie znaczniki towarzyszą klientowi korzystającemu z różnych kanałów udostępnianych przez firmę - oprogramowanie hybris umożliwia ich szybką integrację. Doświadczenie dowodzi, że przedsiębiorstwa mogą w ten sposób silniej przywiązać do siebie klientów i zdobyć znaczną przewagę nad konkurencją.


W lutym 2011 r. analitycy z IDC Retail Insights przeprowadzili na zlecenie firmy hybris badanie, w którym zauważono, że kupujący typu omnichannel wydają o 20 proc. więcej niż użytkownicy typowej sprzedaży wielokanałowej. Ponadto cechują się oni dużą lojalnością wobec marki i zachęcają swoich przyjaciół i znFirma hybris, specjalizująca się w dziedzinie oprogramowania do obsługi sprzedaży wielokanałowej oferuje rozwiązania handlowe trzeciej generacji („Shopping 3.0").ajomych do stałego kupowania u ulubionych sprzedawców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,24

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane