Sodexo: Nie faworyzujemy żadnego partnera biznesowego czy sieci sklepów

www.portalspozywczy.pl 19 października 2017 12:34

Polska Izba Handlu informowała o bonach Sodexo z nadrukiem reklamowym Biedronki, które jej zdaniem mogą mogą łamać przepisy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.- Pragniemy zapewnić, że Sodexo Benefits and Rewards Services, niezależny emitent bonów, nie faworyzuje żadnego partnera biznesowego czy sieci sklepów, z którą współpracuje - informuje firma Sodexo.

Polska Izba Handlu poinformowała 18 października, że w obiegu pojawiły się bony Sodexo z nadrukiem reklamowym Biedronki na rewersach. Dodatkowo - jak pisała PIH - kupony te objęte są komunikacją zwiększającą nominalną ich wartość o 10%, ale tylko w sieci sklepów Biedronka. Polska Izba Handlu uważa, że takie działania mogą łamać przepisy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Oto odpowiedź firmy Sodekso:

"Spółka Sodexo Benefits and Rewards Services zapoznała się z treścią materiału zatytułowanego „Czy wydawca bonów Sodexo faworyzuje jedną sieć sklepów?” opublikowanego na stronie internetowej Polskiej Izby Handlu.

Pragniemy zapewnić, że Sodexo Benefits and Rewards Services, niezależny emitent bonów, nie faworyzuje żadnego partnera biznesowego czy sieci sklepów, z którą współpracuje.

Kupony Sodexo są honorowane w największej w Polsce sieci akceptacyjnej, w blisko 50.000 punktach na terenie całego kraju – od sklepów spożywczych, obuwniczych, meblarskich, RTV i AGD, przez drogerie, perfumerie, księgarnie po salony optyczne, gabinety SPA i stacje benzynowe. Co roku dokładamy wszelkich starań, by dostarczyć naszym użytkownikom jak najszerszy pakiet promocji dołączany niezmiennie od wielu lat do kuponów.

Podany w tekście przykład współpracy z siecią Biedronka to jedna z wielu ofert specjalnych z naszej tegorocznej oferty promocyjnej. Użytkownikom bonów Sodexo proponujemy wiele rodzajów promocji, rabatów, zniżek i innych ofert specjalnych, które przyjmują różne formy – od drukowanego pakietu promocji, przez promocje dostępne na www.dlaciebie.sodexo.pl czy e-vouchery, po czasowe promocje drukowane na rewersie kuponu. Wszystkie te oferty przygotowujemy wspólnie z naszymi partnerami, ogólnopolskimi i lokalnymi, bez względu na ich wielkość czy rodzaj prowadzonego biznesu.

Staramy się, by formuła promocji była dostosowana do możliwości oraz celów biznesowych partnera, a przede wszystkim by była jak najbardziej atrakcyjna dla konsumentów, do których kierowana jest dana oferta specjalna. Taka praktyka promocji jest od wielu lat stosowana również przez inne branże.

Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że Polska Izba Handlu jest organizacją samorządu gospodarczego, reprezentującą interesy gospodarcze zrzeszonych w niej podmiotów, czyli fragmentu rynku handlu detalicznego.

Chcemy podkreślić, że prowadzone przez Sodexo Benefits and Rewards Services działania mają na celu stworzenie maksymalnego dostępu do szerokiej i zróżnicowanej oferty promocyjnej dla wszystkich użytkowników naszych bonów."

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane