SodyStream na wojennej ścieżce ze stowarzyszeniem wody butelkowej

Autor: pr 24 listopada 2016 09:43

SodaStream International, partner kampanii społecznej „Zdrowa woda – prosto z kranu” zainicjowanej przez Fundację KGM Progress, przechodzi do ofensywy w reakcji na wezwanie do zaprzestania bezprawnych praktyk, wystosowane przez Josepha K. Dossa, prezesa i głównego radcy prawnego Międzynarodowego Stowarzyszenia Wody Butelkowanej.

Wezwanie nakazuje spółce SodaStream zaprzestania emisji spotu z jej nowej kampanii zatytułowanej „Hańba czy chwała” (Eng: „Shame or Glory”), która zaleca wykorzystywanie miejscowej wody z kranu do wytwarzania wody gazowanej w domu, zamiast używania wody w jednorazowych butelkach z plastiku.

W piśmie do SodaStream IBWA sugeruje, że woda butelkowana jest bezpieczniejsza niż woda z kranu.

- Fakty są takie, że woda z kranu w Stanach Zjednoczonych uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych i najczystszych na ziemi. Dzięki ustawie o dostępie do bezpiecznej wody pitnej (the Safe Drinking Water Act) z 1974 roku z późniejszymi zmianami, a także bieżącej pracy Departamentu ds. Wody w federalnej Agencji Ochrony Środowiska (EPA), niemal wszyscy Amerykanie mają dostęp do świeżej i czystej wody prosto z kranu. Wydaje się, że celem sugestii  IBWA jest osłabienie zaufania Amerykanów do obowiązującego prawa, prac EPA i wysiłków Departamentu ds. Wody. To nieuzasadnione rozsiewanie strachu dla zwiększenia swoich zysków jest okrutne i wprowadza konsumentów w błąd - podaje SodaStream.

 - Nie wiem co jest bardziej obraźliwe: czy to, że duża organizacja korporacyjna uważa, że może uciszyć małą firmę, czy to, że przekaz, który chcą powstrzymać, mówi o prawdziwym zagrożeniu, jakim dla środowiska są plastikowe butelki. Ta zarabiająca krocie grupa, której zyski finansowe wynikają bezpośrednio z codziennej produkcji dwustu milionów butelek wody, chce nas uciszyć i powstrzymać od mówienia prawdy. Co gorsza, IBWA chce przekonać konsumentów , że jest coś nie tak z wysokiej jakości, wyśmienitą wodą z kranu, dostępną w większości amerykańskich domów. Prawdziwe i udokumentowane zagrożenie przed jakim stoimy to jednorazowe butelki z plastiku. Jeśli ktoś próbuje tu wprowadzić w błąd konsumentów, to jest to IBWA, a nie kampania SodaStream. Zatem odpowiedź brzmi: nie. Nie pozwolimy zakneblować sobie ust i nie pozwolimy się uciszyć - odpowiada prezes SodaStream Daniel Birnbaum.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,38

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane