PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Solidarność chce, aby UOKiK zbadał sprawę pożyczek udzielonych Grupie Schwarz

www.portalspozywczy.pl 23 lipca 2015 09:12

Władzie handlowej „Solidarności” chcą aby UOKiK zbadał sprawę pożyczek udzielonych Grupie Schwarz (właściciel sieci Lidl i Kaufland) przez Bank Światowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Pretekstem ma być "nierówne traktowania podmiotów" z kraju i z zagranicy. Wspólnie z organizacjami pracodawców związkowcy rozważają także możliwość zaskarżenia do Banku Światowego zasad na jakich udzielono pożyczek niemieckiemu koncernowi handlowemu.

W ciągu ostatniej dekady Grupa Schwarz, właściciel sieci Lidl i Kaufland otrzymał od Banku Światowego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju prawie 900 mln USD na rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej. Środki te miały zostać wykorzystywane na pomoc lokalnym rolnikom i drobnym przedsiębiorcom, zapewnienie im dostępu do nowych rynków zbytu, a także rozwoju obszarów wiejskich.

Alfred Bujara (szef Solidarności) zapowiada podjęcie radykalnych działań, które mają na celu walkę o godną pracę w Lidlu i Kauflandzie. - Wspólnie z organizacjami pracodawców rozważamy możliwość zaskarżenia do Banku Światowego zasad na jakich udzielono pożyczki.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane