PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Solidarność chce, aby UOKiK zbadał sprawę pożyczek udzielonych Grupie Schwarz

www.portalspozywczy.pl 23 lipca 2015 09:12

Władzie handlowej „Solidarności” chcą aby UOKiK zbadał sprawę pożyczek udzielonych Grupie Schwarz (właściciel sieci Lidl i Kaufland) przez Bank Światowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Pretekstem ma być "nierówne traktowania podmiotów" z kraju i z zagranicy. Wspólnie z organizacjami pracodawców związkowcy rozważają także możliwość zaskarżenia do Banku Światowego zasad na jakich udzielono pożyczek niemieckiemu koncernowi handlowemu.

W ciągu ostatniej dekady Grupa Schwarz, właściciel sieci Lidl i Kaufland otrzymał od Banku Światowego i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju prawie 900 mln USD na rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej. Środki te miały zostać wykorzystywane na pomoc lokalnym rolnikom i drobnym przedsiębiorcom, zapewnienie im dostępu do nowych rynków zbytu, a także rozwoju obszarów wiejskich.

Alfred Bujara (szef Solidarności) zapowiada podjęcie radykalnych działań, które mają na celu walkę o godną pracę w Lidlu i Kauflandzie. - Wspólnie z organizacjami pracodawców rozważamy możliwość zaskarżenia do Banku Światowego zasad na jakich udzielono pożyczki.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane