Solidarność chce obniżenia podatku VAT oraz wprowadzenia podatku dla hipermarketów

Autor: wyborcza.biz 21 października 2014 12:33

W ramach pojęcia "sprawiedliwości podatkowej" związkowcy proponują wprowadzić podatek obrotowy dla sieci wielkopowierzchniowych hiper- i supermarketów, które unikają płacenia podatków w Polsce" - podaje wyborcza.biz.

Ponadto, kluczowe zdaniem związkowców jest obniżenie podstawowej stawki podatku VAT. Wysokość podatku VAT znacząco wpływa na rozwój całej gospodarki, bo jest to podatek konsumpcyjny, będący jednym z istotnych czynników wpływających na poziom popytu wewnętrznego. Zdaniem związku konieczne jest obniżenie podstawowej stawki podatku VAT już od roku 2015. Według NSZZ "Solidarność" w perspektywie 5-letniej należy rozważyć obniżenie podstawowej stawki podatku VAT do poziomu 18 proc. - przy jednoczesnym systematycznym obniżaniu podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).

Związkowcy skrytykowali natomiast podatek dochodowy od firm. Uznali, że jest on obecnie niefunkcjonalny, niesprawiedliwy i polskiej gospodarce przynosi więcej szkód niż pożytku, bo pozwala, szczególnie przedsiębiorstwom zarejestrowanym poza granicami RP, uchylać się od jego płacenia. Dlatego też należy rozważyć likwidację CIT.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2014-10-22 21:00:57

  Czas najwyższy PiS nie jest ma opcja ulubiona ale tu maja rację Dlaczego zyski ( utargi) sieci zagraniczne lokują w bankach zagranicznych poza granicami Polski. Dlaczego PSS-sy, Gs-sy płacą podatek od obrotu byle jakiego a sieci zagranicznych marketów są z tego zwolnieni. !!!!!!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,84

 • Min

  0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane