Solidarność chce przekonać rząd do wprowadzenia zakazu handlu w niedziele

Autor: Money.pl 8 stycznia 2016 14:31

Solidarność będzie namawiać premier Beatę Szydło i rząd do wprowadzenia zakazu handlu w niedziele - dowiedział się money.pl. "Za" jest też część sklepów.

W Kancelarii Premiera odbywa się spotkanie przedstawicieli sieci handlowych z rządem. Poruszana jest kwestia podatku od handlu wielkopowierzchniowego. Jednak kolejną kwestią rozmów ma być jeszcze zakazu handlu w niedzielę.

Kalendarz ścienny na 2016 rok, na którym widać szczęśliwą rodzinę w parku z dopiskiem "Niedziela dobrem publicznym – chrońmy ją ustawowo!", dostać mają premier Szydło, a także pozostali ministrowie obecni na spotkaniu. Między innymi Mateusz Morawiecki czy Paweł Szałamacha. Bujara liczy, że przy okazji debaty o podatku handlowym i ten punkt zostanie włączony do dyskusji.

Pytany o tę kwestię prof. Witold Modzelewski, z którym PiS i rząd konsultuje wszystkie nowe podatki, twierdzi jednak, że to mało prawdopodobne.

Obecnie zakaz handlu obowiązuje jedynie w święta. W sumie to 13 dni w roku. We wszystkie niedziele zakupów nie można zrobić w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Od 15 marca zeszłego roku podobne przepisy obowiązują na Węgrzech. W niedzielę otwarte mogą być jedynie sklepy o powierzchni mniejszej niż 200 mkw. Zakaz nie obowiązuje w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia.

 Więcej na Money.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • . 2016-01-13 11:30:00

    Kto chce więcej zarobić niech pracuje, kto nie, to nie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane