Solidarność: Jesteśmy winni Polakom cztery wolne niedziele w miesiącu

Autor: Polskie Radio 24 21 lipca 2017 12:12

Stoimy na stanowisku czterech wolnych niedziel w miesiącu. Jesteśmy to winni Polakom, a szczególnie tym setkom tysięcy, którzy popisali się po inicjatywą obywatelską w tej sprawie – mówił w audycji „Kapitał i praca” w Polskim Radiu 24 Alfred Bujara z NSZZ „Solidarność”.

W audycji Kapitał i Praca oceniali te wszystkie propozycje przedstawiciele pracodawców i związków zawodowych z RDS: Witold Michałek, ekspert Business Centre Club i Alfredem Bujara, przewodniczący Sekretariatu Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.

Jak oceniał w Polskim Radiu 24 Witold Michałek, ustawa ograniczająca handel w niedziele to „projekt nietrafiony”.

„Ta inicjatywa nie ma poparcia wśród konsumentów. Z badań wynika, że ponad 50 procent obywateli jest przeciwko, ok. 1/3 popiera proponowana zmiany, a reszta się waha” argumentował.

Wyjaśniał też, że projekt zmian nie ma także szerokiej akceptacji wśród pracowników. Zmiany popiera 49 procent zatrudnionych w handlu, a 42 proc. jest przeciwko.

Z danymi, które przytaczał ekspert z BCC, nie zgadzał się Alfred Bujara.

„To demagogia i wprowadzanie Polaków w błąd – mówił związkowiec. – Codziennie mamy kontakt z pracownikami (…). Wiemy, jak traktowane są osoby zatrudnione w handlu. W tym kontekście jesteśmy trzecim światem. To karygodne” oceniał

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • BARKZGODY!! 2017-07-25 13:57:19

    Franczyzobiorcy sami chcieli zakazu bo się opluje ze smiechu zaraz…czy ten czlowiek ma jakikolwiek rozum i godność człowieka?????Czy będzie nam wciskać ten kit w oczy bez przerwy?

  • Pisoff 2017-07-24 09:56:41

    Dlaczego tylko handel? Wszyscy powinni mieć wolne. A policja? A wojsko? A lekarze? A co z pracownikami muzeów i restauracji? Jak solidarnie, to solidarnie!

  • Pracowm 2017-07-21 19:33:48

    Kiedy wreszcie wejdzie w życie ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELĘ ,jak długo jeszcze będą z tym zwlekać?

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane