Solidarność negocjuje podwyżki pracowników z władzami sieci Real

Autor: portalspozywczy.pl 6 czerwca 2011 13:26

Organizacje zakładowe Solidarności w hipermarketach sieci Real Regionu Śląsko-Dąbrowskiego rozpoczynają rozmowy płacowe. - Chcemy, aby do końca czerwca we wszystkich sklepach, w których działa nasza organizacja, zostały podpisane odpowiednie porozumienia - powiedziała Grażyna Wyczyńska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność w sieci Real Regionu Śląsko-Dąbrowskiego.

30 maja br. zostało podpisane porozumienie płacowe na szczeblu krajowym. - Zgodnie z zapisami tego dokumentu najniższa pensja w sklepach sieci wzrosła do 1420 zł brutto. To o 34 zł więcej niż krajowa pensja minimalna. Uzgodniliśmy także wzrost comiesięcznej premii frekwencyjnej z 270 zł do 300 zł brutto - informuje Grażyna Wyczyńska.

- W porozumieniu z 30 maja określone zostały warunki minimum. W dokumencie udało nam się uzyskać zapis, że dalsza część negocjacji płacowych odbędzie się już na poziomie poszczególnych marketów. Chodzi o to, że różne sklepy mają różne wyniki finansowe i właśnie od zysków danego marketu będzie uzależniony poziom wzrostu płac jego pracowników - podkreśla Wyczyńska.

MOZ NSZZ Solidarność w sieci Real zrzesza ok. 300 członków. Działa w hipermarketach w Czeladzi, w Sosnowcu, w Mysłowicach, w Bytomiu, w dąbrowskim CH Pogoria oraz w Tychach. Niedawno dołączyły do organizacji dwie nowo powstałe komisje zakładowe Solidarności w markecie w Bytomiu i w markecie w Dąbrowie Górniczej przy ul Katowickiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,04

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane