"Solidarność” nie wyklucza rozpoczęcia sporu zbiorowego z Auchan Polska

Autor: solidarnosc.gda.pl 1 lipca 2016 09:53

"Solidarność” nie wyklucza rozpoczęcia sporu zbiorowego z Auchan Polska Fot. Żelazna Studio

Wszystko wskazuje na to, że wielomiesięczne negocjacje strony pracowniczej z zarządem firmy Auchan Polska nie przyniosą rezultatu. Fiaskiem zakończyło się kolejne spotkanie w czerwcu 2016 r. Zakładowa „Solidarność” przymierza się do rozpoczęcia sporu zbiorowego z pracodawcą - podaje solidarnosc.gda.pl.

Pracownicy Auchan narzekają na niskie wynagrodzenia i niekorzystne warunki premiowania. W obu tych kwestiach od kilku miesięcy toczą się negocjacje między zakładową „S” a przedstawicielami zarządu. Związkowcy wskazują, że tzw. indywidualna premia miesięczna jest indywidualną tylko z nazwy, ponieważ jej przyznanie nie jest uzależnione od postawy i wydajności danego pracownika, a całego zespołu w danym hipermarkecie. Zdaniem związkowców stosowanie kryterium odpowiedzialności zbiorowej negatywnie wpływa na motywację pracowników.

Zarząd firmy nie zgadza się także na podwyżki wynagrodzeń zasadniczych, argumentując to słabymi wynikami finansowymi. Z kolei strona związkowa uważa, że dyrekcja pozoruje dialog społeczny. Wprawdzie kolejne spotkania z przedstawicielami pracowników odbywają się co miesiąc, ale nic z nich nie wynika. Dlatego „Solidarność” nie wyklucza rozpoczęcia sporu zbiorowego z pracodawcą. - Naszym zdaniem staje się to jedynym cywilizowanym rozwiązaniem mogącym prowadzić do osiągnięcia porozumienia stron w zakresie procedowanych propozycji – czytamy w komunikacie KZ NSZZ „S” w Auchan Polska, wydanym jeszcze w maju br.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,51

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane