Solidarność Tesco: Proponowana wysokość podwyżek to "policzek" wymierzony pracownikom

Autor: solidarnosc-tesco.pl, dlahandlu.pl 20 lipca 2015 10:30

15 lipca doszło do kolejnego spotkania pomiędzy pracodawcą, a organizacjami związkowymi działającymi w Tesco Polska. 17 lipca sieć poinformowała o planach podwyżek dla zatrudnionych na stanowiskach niekierowniczych. Zdaniem związkowców wysokość podwyżki wynagrodzeń oraz wysokość premii to "policzek" wymierzony pracownikom.

Związki zawodowe informują , że pracodawca zaproponował podwyżki wynagrodzeń dla pracowników podstawowych w następujących wysokościach: Warszawa - 30 zł brutto, duże miasta-50 zł brutto, pozostałe miasta-70 zł brutto.

Dodatkowo pracodawca zaproponował w formie testu kwartalny system premiowy w roku finansowym 2015/2016 dla pracowników podstawowych, a wysokość premii kwartalnej za miesiące: wrzesień, październik i listopad 2015r - 125 zł brutto (za 3 miesiące); za miesiące: grudzień 2015, styczeń i luty 2016 również - 125 zł brutto.

Warunki otrzymania premii to: co miesięczny wzrost sprzedaży rok do roku dla całości TESCO Polska oraz absencja pracowników nie przekraczająca 20 dni w kwartale.

"Solidarność" nie wyraziła zgody na propozycję wzrostu wynagrodzeń w wysokości zaproponowanej przez zarząd Tesco uznając, że wysokość podwyżki wynagrodzeń oraz wysokość premii to "policzek" wymierzony pracownikom.

"Solidarność" uważa, że przy wzroście wydajności pracy oraz minimalizacji zatrudnienia od kilku lat, nakładaniu na pracowników dodatkowych obowiązków i odpowiedzialności, propozycja wynagrodzenia jest nieadekwatna do wykonywanej pracy.

Tesco informowało, że tegoroczny plan wynagradzania zakłada podwyżkę dla pracowników sklepów na stanowiskach niekierowniczych w wysokości 2 oraz ok. 3,5 proc. dla najmniej zarabiających. Oznacza to, iż najniższe wynagrodzenie na pełny etat dla osób z co najmniej rocznym stażem pracy wyniesie 2110 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • sonia 2016-05-18 19:33:57

  Jasne gruszki na wierzbie kto w Tesco ma caly etat? Takich mozna policzyc na palcach.Poza tym nie ma szans na etat pracuje 2 lata i albo sie zwalniaj albo rob na 1/2etaty.Jesli odejde zasilku nie dostane bo nie mam najnizszej krajowej od 2 miesiecy placa po 1200 zl z niby premia i ekwiwalentem za pranie.A co do bonow talonow to drogi Panie zapomnial Pan dodac owszem sa talony i wyprawka do szkoly w wysokosci 75zl ale ze my potem mamy z wyplaty potracany podatek i to nie maly bo za talony swiateczne ponad 100zl pozabierali to juz nie laska wspomniec za wyprawke szkolna okolo 30 zl.podatku zabrali a dali 75zl.gdzie glupi plecak to 100zl kosztuje ale se matki zaszalaly z wyprawka ze hoho!!!!!Tylko pozazdroscic

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,31

 • Śr

  5,76

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane