Solidarność Tesco pyta, czy podwyżka zależy od zgody na pracę na nowych stanowiskach

Autor: dlahandlu.pl 21 marca 2018 09:03

Solidarność Tesco pyta, czy podwyżka zależy od zgody na pracę na nowych stanowiskach Fot. Shutterstock.com

OZ NSZZ "Solidarność" skierowała zapytanie do przedstawicieli Tesco Polska. Związkowcy chcą wiedzieć, czy zapowiadane podwyżki mają związek ze zmianą stanowisk pracy.

- Pracownicy zgłaszają do naszej organizacji związkowej, że menadżerowie w sklepach informują o tym, że kto nie podpisze zgody na pracę na nowych stanowiskach, które są planowane od 1 maja 2018 r., nie otrzyma podwyżek wynagrodzeń, jakie będą obowiązywać po 1 maja 2018 r. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie - napisała do pracodawcy "Solidarność".

Przypomnijmy: Tesco chce połączyć dotychczasowe stanowiska pracy tj. asystenta ds. zapasów, asystenta ds. standardów sklepu (ceny i przebudowy) i asystenta ds. rotacji towaru. Firma planuje połączyć działy pomocnicze w jeden dział, o czym również informowali związkowcy.

Czytaj także: Związkowcy: Tesco chce mieć multipracowników

 "Solidarność" otrzymała następującą odpowiedź:

- Informujemy, że przypomnimy menadżerom sklepów jak powinien przebiegać ten proces. Koleżanki i koledzy z działów zgodności i obsługi klienta przechodzą szkolenia, po których będą mieli możliwość przejścia na nowe stanowiska. Jeśli chodzi o ewentualne przyszłe podwyżki, ich kształt oraz zasady przyznawania, jak zwykle ustalone zostaną wraz z decyzją o wprowadzeniu procesu podwyżkowego - odpowiedziało Tesco.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,49

  • Śr

    5,15

  • Min

    3,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane