Solidarność Tesco: Zmiana stanowisk pracy tylko za godziwe wynagrodzenie

Autor: dlahandlu.pl 12 kwietnia 2018 10:04

Solidarność Tesco: Zmiana stanowisk pracy tylko za godziwe wynagrodzenie Na zdj. sklep Tesco w Szkocji, Fot. Shutterstock.com

- Z informacji jakie do nas docierają wynika, że nie wszyscy pracownicy Tesco Polska zgadzają się na wprowadzane nowe stanowiska pracy w Dziale Zgodności, które opierać się będą na połączeniu kilku działów. W związku z tym, że zmiana wiązać się będzie z rozszerzeniem zakresu obowiązków, pracownicy Działu Zgodności (PT, Przebudowy, DKZ i DKC, Rotacja Towaru) domagają się podwyżki wynagrodzeń adekwatnej do wykonywanej pracy - poinformowała organizacja związkowa NSZZ ,,Solidarność" działająca w Tesco.

17 kwietnia w Krakowie odbędzie się spotkanie przedstawicieli Tesco Polska ze związkowcami, dotyczące propozycji zmian stanowisk pracy. 

Jak podaje ,,Solidarność" Tesco, pomimo, że jest to z założenia dobrowolna zmiana i nie wszyscy mają zamiar przyjąć nowe stanowiska pracy, pracodawca w poszczególnych sklepach już wręczają skierowania na badania wstępne w związku ze swoimi planami.

Czytaj także: Dyrektor HR Tesco: Pracownicy są entuzjastycznie nastawieni do zmian

NSZZ ,,Solidarność" podczas ostatnich spotkań z pracodawcą zwracała uwagę, że jeśli pracodawca proponuje zmianę stanowiska pracy z rozszerzonym zakresem obowiązków, to pracownicy powinni otrzymać również propozycję znacznej podwyżki wynagrodzeń, odpowiedniej do ich kwalifikacji i zakresu obowiązków. - Tymczasem nasza firma chce stworzyć multipracownika niemal za dotychczasowe wynagrodzenie, bowiem tylko część pracowników otrzyma nieznacznie wyższe wynagrodzenia. 12 kwietnia odbędzie się spotkanie z pracodawcą, NSZZ ,,Solidarność" po raz kolejny upomni się o nasze prawo do godziwego wynagrodzenia za ciężką pracę - podali związkowcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane