Solidarność: Urlopy pracowników Biedronki przesunięte na jesień. Biedronka odpowiada

Autor: Gazeta Pomorska 21 maja 2017 09:58

Dwutygodniowe urlopy w okresie letnim, jakie przysługują pracownikom sieci sklepów Biedronka zostały przez pracodawcę przesunięte na późniejszy okres. Powodem mają być problemy kadrowe - podaje Gazeta Pomorska.

Jak powiedział "Gazecie Pomorskiej" szef NSZZ Solidarność w Biedronce, Piotr Adamczak, pracownicy zostali poinformowani o przesunięciu dwutygodniowych urlopów zaplanowanych na okres letni na późniejsze miesiące, najwcześniej na jesień, ze względu na braki kadrowe w sieci.

W stanowisku Jeronimo Martins przesłanym do redakcji dlahandlu.pl czytamy: "Zaprzeczamy, aby z powodu braków kadrowych miało miejsce przesuwanie zaplanowanych urlopów wakacyjnych pracowników na późniejsze terminy. Dotychczasowe informacje, które ukazały się na ten temat są nieprawdziwe.

Podkreślamy, że w JMP szczególnie dbamy o to, aby warunki pracy były zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Dotyczy to również kwestii urlopowych – zgodnie z wymogami polskiego kodeksu pracy zapewniamy pracownikom prawo do urlopu, w tym do 14 dni nieprzerwanego wypoczynku. Aktywnie zachęcamy pracowników do skorzystania z tego prawa, a także stale monitorujemy wykorzystanie urlopów, zarówno poprzez bezpośrednich przełożonych, jak i przez centralę firmy.

Tak jak w wielu firmach plany urlopowe zespołów muszą być skoordynowane tak, by zapewnić funkcjonowanie sklepu i zdarza się, że nie wszyscy pracownicy otrzymują urlopy w najbardziej preferowanym terminie, mimo że w sezonie urlopowym w wielu miejscowościach o zwiększonym ruchu zatrudniamy dodatkowych pracowników. Nie ma jednak mowy o masowym przesuwaniu urlopów na jesień z powodu braków kadrowych" - napisano w oświadczeniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Gibura 2017-05-23 11:48:13

    Za mało pracowników,nikt nic z tym nie robi,po ostatnim ,,niby" strajku straszyli zwolnieniami dyrektorzy jeździli i sprawdzali czy nikt nie strajkuje. Niewolnictwo się tworzy,podwyżki to też jedna wielka niewiadoma,dużo nieprawdy mówią co innego robią. Współczuję tam pracującym!

  • pracownik 2017-05-22 21:32:54

    A co na to Inspekcja Pracy. Pracownicy mają zaplanowane urlopy i mają ich nie dostać ? Czy to niewolnictwo. Niech biedronka zatrudni większą ilość pracowników, a nie oszczędza na ludziach.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane